Śląsk lepszy w Wałbrzychu

Na własnym boisku, ale bez publiczności koszykarze Górnika Trans.eu rozegrali kolejny test-mecz, kontynuując tym samym przygotowania do nowego sezonu w I lidze. Nasz beniaminek uległ Śląskowi 66:75.

Bardziej doświadczeni rywale zyskali przewagę już po pierwszej kwarcie i wydawało się, że gładko zwyciężą. Tymczasem biało-niebiescy do przerwy zdołali odrobić niemal wszystkie straty i po zmianie stron bój rozpoczął się na nowo. W trzeciej ćwiartce koszykarze z Wrocławia ponownie odskoczyli w czym duża zasługa ich szczelnej obrony oraz skuteczności rzutów zza linii 6,75 m. Sam Jakub Musiał – notabene najlepszy strzelec śląska w tym spotkaniu – aż sześciokrotnie trafił za 3 pkt. U nas najlepiej punktował Piotr Niedźwiedzki, zdobywca 18 oczek. W ostatniej kwarcie biało-niebiescy próbowali jeszcze „gonić” wynik, ale niewiele wskórali i ostatecznie przegrali kolejny sparing w okresie przygotowawczym.

Górnik Wałbrzych – FutureNet Śląsk Wrocław 66:75 (14:22, 24:12, 8:22, 20:19)

Górnik Trans.eu: Niedźwiedzki 18, Spała 11(1), Ratajczak 11(1), Wróbel 6 (1), Kruszczyński 5 (1), Durski 5, Krzywdziński 5, Glapiński 3(1), Jeziorowski 2, Krzymiński 0

FutureNetŚląsk: Musiał 23 (6), Kulon 11 (1), Leńczuk 10 (1), Pietras 10 (1), Żeleźniak 9 (1), Skibniewski 8 (2), Krakowczyk 2, Zagórski 2, Tomczak 0, Michałek 0.