Śląsk padł przed Prometem

Jakub Kołodziej poprowadził swój zespół do zwycięstwa we Wrocławiu. Trzecioligowcy z Wałbrzycha dominowali praktycznie od pierwszej do ostatniej minuty spotkania i zasłużenie wygrali.

Tylko przez kilka minut pierwszej kwarty toczyła się wyrówna gra. Od stanu 9:6 dla gości nasi zaczęli zyskiwać coraz większą przewagę. W szeregach zespołu Ewy Smaglińskiej nie był nawet odczuwalny brak kontuzjowanego Mariusza Karwika. Zastępujący go pod tablicami, świeżo pozyskany Daniel Iwański, spisywał się bowiem bardzo dobrze.

Na początku drugiej partii wrocławianie przegrywali jeszcze tylko 21:27, ale to był ostatni moment, w którym wynik potyczki był „na styku”. Wysoko wygrana druga ćwiartka ustawiła spotkanie, a po przerwie nasi dołożyli do 17-punktowej przewagi jeszcze kilka oczek i pewnie zwyciężyli.

WKS Śląsk Wrocław – KK Promet Wałbrzych 55:76 (17:23, 14:25, 12:14, 12:14)

KK Promet: Kołodziej 25, Łabiak 15, Ratajczak 10, Myślak 7, Iwański 6, Olszewski 6, Borzemski 3, Kaliński 2.