Kultura, Polecamy

Słowo o Trzecim Teatrze

Piętnastolecie Trzeciego Teatru to, powie ktoś, skromny jubileusz. I zapewne można byłoby się z tym zgodzić, bo 15 lat dla instytucji to niewiele, chociaż dla człowieka sporo. Dlatego w tym jubileuszu najważniejsza była osoba, która ten teatr prowadzi, czyli Grzegorz Stawiak.

trzeci_teatr

Bo Trzeci Teatr to właściwie on. I tu trzeba wyraźnie powiedzieć, że Trzeci Teatr nie ma stałego zespołu, że nie jest to instytucja, chociaż przy znakomitej instytucji kultury funkcjonuje. Jego rola nie polega na oferowaniu szerokiej publiczności kolejnych premier, nie znaczy, że ich nie ma, są i zawsze mają swoją wierną publiczność. Jednak na tę formację należy spojrzeć w innym kontekście niż sam kontekst artystyczny czy kulturowy. To kontekst edukacyjno-wychowawczy. Ten kontekst znakomicie rozumie Danuta Marosz – wieloletnia dyrektor Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu, pod jej skrzydłami zrodził się projekt edukacyjny, chyba pierwszy taki w Polsce, a przynajmniej pierwszy taki spójny i wielopłaszczyznowy.

(cały artykuł w „Tygodniku Wałbrzyskim” nr 6)

Fot. użyczone/Tomasz Bejnarowicz

12 lutego 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica