Aktualności, Polecamy

Ślub jakiego dawno nie było

Po raz pierwszy od prawie 100 lat w Zamku Książ odbył się ślub członka rodziny Hochbergów. W rękach tego śląskiego rodu dawna piastowska twierdza pozostawała w latach 1509-1943. Za mąż za Jaspera Schulza wyszła hrabianka Caroline Alexandra von Hochberg z linii na Roztoce, baronówna na Książu.

Ostatnie tego typu wydarzenie miało miejsce w 1924 kiedy w rodowym zamku Fürstenstein ślub brał najstarszy syn i dziedzic księcia Jana Henryka XV i księżnej Daisy, książę Jan Henryk XVII.  Dokładnie po 94 latach już w polskim Zamku Książ weselne dzwony ponownie zabiją dla przedstawicielki rodu Hochbergów.

Reprezentująca hrabiowską linię Hochbergów na Roztoce, hrabianka Caroline Alexandra jest praprawnuczką hrabiego Jana Henryka XIV Bolko von Hochberga na Roztoce (zm.1926 w Szczawnie -Zdroju), młodszego brata księcia Jana Henryka XI von Pless (zm.1907). Wyszła za mąż za Jaspera Schulza, managera w firmie informatycznej. Narzeczeni, którzy zdecydowali się na ślub w Książu na co dzień mieszkają w Lubece.

Ceremonia zaślubin odbyła się w Sali Maksymiliana w Książu, a przyjęcie weselne w dawnych apartamentach książęcych na drugim piętrze. Tuż przed ceremonią rodzina hrabiowska wraz z gośćmi przejechała powozami ze Stada Ogierów w Książu do Mauzoleum Hochbergów, gdzie młoda para złożyła kwiaty i zapaliła znicze na pustych dziś sarkofagach przodków. Hochbergowie wzięli też udział w uroczystym zaświeceniu lampek na książańskich choinkach.

W niedzielę natomiast rodzina hrabiowska na zaproszenie państwa Małgorzaty i Arkadiusza Śnieżków, nowych właścicieli pałacu w Roztoce (gm. Dobromierz) wzięła udział w uroczystym śniadaniu przygotowana w domu rodzinnym dziadka panny młodej.

Fot. użyczone (Zamek Książ)

 

4 grudnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica