Aktualności, Polecamy

Śmieci skrzydeł nie mają

Kultowe schronisko Andrzejówka w Górach Suchych już niebawem będzie na ustach wielu ludzi w Polsce. To właśnie tu w najbliższą środę (7 marca) zostanie zainaugurowany ogólnopolski edukacyjny projekt „Śmieci skrzydeł nie mają”, czyli krótko mówiąc… Zabierz śmieci ze sobą na dół, posegreguj i wrzuć do odpowiednich pojemników na odpady.

W ramach tej inicjatywy w górskich schroniskach, na słupkach z oznakowanymi szlakami, na wyznaczonych górskich trasach oraz przy wejściach do górskich Parków Narodowych zostaną zamontowane specjalne edukacyjne tabliczki, zachęcające turystów do niepozostawiania śmieci. Na tabliczkach występuje ekobohater akcji, czyli orzeł przedni – wspaniały symbol polskich gór, który będzie zachęcać do troski o ich czystość.

Pomysłodawcami akcji są Dominik Dobrowolski wrocławski ekolog i podróżnik oraz Marcin Fila lokalny sudecki przewodnik. Andrzejówka będzie pierwszym schroniskiem w Polsce, które zainicjuje cykl kolejnych akcji pt. „Śmieci skrzydeł nie mają”. W planach jest, by orzeł przedni  pojawił się w minimum 500 miejscach (schroniska, szlaki górskie, Parki Narodowe) od Sudetów po Bieszczady.

Więcej o akcji w najnowszym wydaniu Tygodnika Wałbrzyskiego.

Fot. użyczone/materiały organizatorów

6 marca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica