Aktualności, Polecamy

Smog pod kontrolą

Od niedawna każdy może sprawdzić czym oddycha w mieście. Na wieży ekologii w Starej Kopalni zamontowano tablicę monitorującą jakość powietrza w Wałbrzychu. Punkt pomiarowy skąd czerpane są dane znajduje się przy ul. Wysockiego 11.

jakosc_powietrza

Temat smogu przetacza się przez media ogólnopolskie od kilku dobrych tygodni. Wałbrzyszan z pewnością też interesuje czym oddychają w mieście. Każdy może to sprawdzić osobiście w Starej Kopalni. Na wieży ekologii na specjalnej tablicy wszystko widać jak na dłoni. Jest to część projektu pod nazwą „System prognoz zanieczyszczeń powietrza i warunków biometeorologicznych jako element jakości życia – LIFE/APIS-PL”. Program finansowany jest ze środków Unii Europejskiej oraz współfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Koordynatorem projektu jest Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego. O tym, że tablicę monitorującą powietrze w mieście zamontowano na terenie Starej Kopalni zadecydował Wydział Ochrony Środowiska wałbrzyskiego magistratu.

Fot. użyczone

PODPIS FOTO: Na tej tablicy wszystko dokładnie widać jakim powietrzem oddychamy w Wałbrzychu

10 lutego 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica