Sobieski nie zdążył z odsieczą

Siatkarze z Wałbrzycha kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. W ostatnim w tym roku spotkaniu, tuż przed świętami wygrali w Żaganiu z miejscowym Sobieskim 3:1. Aqua-Zdrój miał kłopoty tylko w drugim secie. Pozostałe wygrał pewnie i zainkasował komplet punktów.

Pierwsza odsłona była wyrównana od początku do samego końca, a na tablicy wyników najczęściej wyświetlał się remis. Żadnej z drużyn nie udało się zbudować większej przewagi niż 1-2 pkt. Od stanu 15:15 przewagę zaczęli zyskiwać goście, którzy w pewnym momencie byli górą 21:18. To był decydujący moment seta. Sobieski, choć ambitnie walczył, nie był już w stanie odwrócić losów tej partii. Co nie znaczy, że siatkarze z Żagania łatwo się poddali. Wręcz przeciwnie. W drugiej odsłonie to gospodarze byli stroną nadającą ton wydarzeniom na parkiecie  błyskawicznie zyskali wysoką przewagę. W połowie seta było już 14:6 dla miejscowych. Po kolejnych wymianach ta przewaga jeszcze wzrosłą do stanu 19:9 i stało się jasne, że za chwile będziemy mieć remis w setach. Ostatecznie w tej odsłonie miejscowi zwyciężyli do 13.

Goście szybko pozbierali się po klęsce, której doznali w secie numer 2 i od pierwszej piłki w trzeciej części dominowali, prowadząc 9:3, 11:6 i 16:9. Bez większych kłopotów podopieczni Janusza Bułkowskiego dowieźli wysoką przewagę do końca partii, triumfując w niej do 12. Teraz trzeba było tylko powtórzyć to wszystko w kolejnej części. Tak gładko już nie poszło. Siatkarze z Żagania próbowali jeszcze walczyć, choć bardzo źle weszli w czwartego seta. Początkowo było 9:4, 14:9, a nawet 18:11 dla Aqua-Zdroju. Potem do głosu doszli jednak gospodarze, którzy zmniejszyli dystans dzielący obie ekipy do zaledwie 2 oczek (21:19 dla wałbrzyszan). Na więcej nie pozwolili na szczęście chłopcy trenera Bułkowskiego, którzy wykorzystując drugiego setbola zakończyli mecz.

Sobieski Arena Żagań – MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych 1:3 (21:25, 25:13, 12:25, 22:25)

MKS Aqua-Zdrój: Szablewski, Kącki, Szczygielski, Nowak, Kulik, Zieliński, Szydłowski (libero) oraz Olszewski, Dereń.