Aktualności, Polecamy

Spacer w słońcu i świętowanie na Nowym Mieście

Za nami drugi spacer historyczny po Nowym Mieście oraz urodziny ul. Piłsudskiego  zorganizowane przez Partnerstwo Lokalne oraz Biuro Rewitalizacji i Planowania Przestrzennego UM w Wałbrzychu. Słoneczna aura, wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych oraz dobra współpraca wszystkich aktywnych mieszkańców dzielnicy sprawiły, że było to przyjemnie spędzone popołudnie. Program urodzin zaplanowany był właśnie z tą myślą.

Trasa spaceru, przygotowana przez wałbrzyskiego przewodnika Jacka Pielicha, zaczęła się  tym razem przy budynku ZS nr 1 i wiodła przez ulice oraz najciekawsze zakamarki Nowego Miasta. Wydarzenie otworzyła Justyna Pichowicz kierownik Biura Rewitalizacji i Planowania Przestrzennego wraz z marszałkiem Józefem Piłsudskim – symbolem dzielnicy.

Tradycyjnie był ogromny tort, życzenia i muzyka. Każdy mógł zrobić zdjęcie z marszałkiem, który pełnił honory wydarzenia i przechadzał się wśród uczestników.

Dzieci z zaangażowaniem brały udział w licznych quizach i konkursach, malowały prace plastyczne, rywalizowały w zawodach sportowych, podczas warsztatów tanecznych włączały się do wspólnej zabawy, oglądały występy artystyczne w wykonaniu swoich starszych kolegów z Zespołu Szkół nr 1 oraz PSP nr 23, zabawiały się w strefie dmuchańców, częstowały się wodą z owocami, kiełbasą z grilla, ciastem oraz watą cukrową przygotowaną przez radnego miejskiego Wiesława Bielawskiego Mogły również skorzystać z porady dentystycznej, której udzielał szef STOMclinic, radny Jacek Szwajgier.

Zawodowcy i amatorzy próbowali swoich sił w turnieju warcabowym, który pilotował Kazimierz Kaczuga. Piękny pokaz prac rękodzielniczych w wykonaniu członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zarządu oddziału okręgowego w Wałbrzychu, zapewniła Danuta Szymala mieszkanka Nowego Miasta. Biblioteka pod Atlantami Filia nr 1 przekazała dla uczestników święta dużą ilość książek.

Warsztaty edukacyjne z cyklu „Wszystko o pszczołach” oraz stoisko konsultacyjne dotyczące opracowywanej koncepcji programowo-przestrzennej wraz z otwartą kawiarenką obywatelską cieszyły się ogromnym zainteresowaniem całych rodzin. A nad bezpieczeństwem wydarzenia czuwali strażnicy miejscy.

Urodziny ulicy Piłsudskiego oprócz spaceru i zabawy, potwierdziły duży potencjał Partnerstwa Lokalnego Nowego Miasta oraz rewitalizowanej dzielnicy.

Fot. użyczone (UM Wałbrzych)

13 czerwca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica