Kultura, Polecamy

Spotkanie miłośników historii

W pałacu we Wleniu odbył się ostatni w starym roku zlot Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków (DTMZ) – facebookowej grupy miłośników historii, fotografii i wędrówek. Tym razem było to spotkanie mikołajkowo-wigilijne.

– Wieczorem liczna, 52-osobowa grupa zasiadła do wspólnego stołu, gdzie królował barszcz czerwony z uszkami, pierogi i bigos. Nie mogło zabraknąć również drobnych upominków. Część grupy po kolacji udała się na pobliską zaporę wodną w Pilchowicach, będącą najwyższą w Polsce zaporą kamienną – relacjonuje członek Towarzystwa Maciej Pawlik.

W sobotę foto-zwiedzacze, jak o sobie mówią, zwiedzili przypominający antyczne ruiny zamek Lenno oraz tajemniczy zamek Czocha. Po kolacji odbył się cykl interesujących wykładów. Marek Łuszczyński mówił o zasadach ochrony przyrody w Polsce, Krzysztof Tęcza opowiedział o swojej wyprawie do Indii, która odbyła się latem minionego roku, Bolesław Maciaszczyk przybliżył uczestnikom spotkania działanie broni używanej w XVI wieku, a Sławomir Osiecki opowiedział historię pałacu we Wleniu.

Fot. użyczone/materiały organizatorów

8 stycznia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica