Na sygnale, Polecamy

Starsze panie straciły prawie 80 tys. zł

Tylko jednego dnia do kilku mieszkańców Dzierżoniowa zadzwonili oszuści, którzy, podając się za policjantów oraz członków rodziny, próbowali wyłudzić od starszych osób sporo pieniędzy. W kilku przypadkach seniorzy nie dali się nabrać. Niestety dwie kobiety w wieku 76 i 83 lat przekazały oszustom łącznie blisko 80 tys. zł.

Policja_napis

Mimo apeli policji i ostrzeżeń w mediach dwie starsze panie z Dzierżoniowa padły ofiarami oszustwa metodą „na wnuczka”. Do pierwszej z nich około godz. 13:00 25 maja zadzwoniła kobieta przedstawiająca się jako policjantka z komendy wojewódzkiej. W rozmowie podała, że rozpracowuje grupę oszustów wyłudzających kredyty. Następnie zapytała o jej dane, a kiedy seniorka je potwierdziła, rozmówczyni oznajmiła, że na personalia kobiety grupa chce wyłudzić wysoki kredyt. Rzekoma policjantka uspokoiła kobietę, twierdząc, ze grupa jest podsłuchiwana, a pod jej domem dla bezpieczeństwa są policjanci po cywilnemu. Uzyskując wcześniej przekierowanie z telefonu stacjonarnego seniorki poinformował, ją aby zadzwoniła pod nr 997 i poprosiła o połączenie z nią. 76-latka tak zrobiła. Wówczas kobieta podająca się za policjantkę już na telefon komórkowy seniorki udzielała dalszych instrukcji. Poleciła aby kobieta udała się do banku wybrała wszystkie pieniądze i zaciągnęła kredyt w wysokości 30 tys. zł. Po załatwieniu formalności poleciała kobiecie udać się do parku gdzie miało nastąpić zatrzymanie grupy oszustów. W pewnym momencie kobieta podająca się za policjantkę kazała zostawić pieniądze pod ławką i udać się spokojnie do domu. Przez cały czas zapewniała seniorkę, że pieniądze zostaną jej zwrócone następnego dnia, a jej pomoc przyczyni się do zatrzymania zorganizowanej grupy przestępczej. Niestety 76-latka łącznie straciła 36 tys. zł.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych na telefon 83-letniej mieszkanki Dzierżoniowa zadzwonił mężczyzna podający się za bliskiego członka rodziny. Poinformował kobietę, że miał wypadek samochodowy. Przekonywał ją, że w zdarzeniu nie odniósł poważniejszych obrażeń, ale potrzebne są mu pieniądze na pokrycie kosztów „polubownego” załatwienia sprawy. Krótko potem, do jej mieszkania zapukał mężczyzna, który odebrał od kobiety 8200 dolarów i 9500 zł.

Oszuści w ten sam sposób, podając się za policjanta lub członków najbliższej rodziny, próbowali wyłudzić gotówkę również od innych mieszkańców Dzierżoniowa. W kilku przypadkach spotkali się jednak ze stanowczą odmową.

Fot. ilustracyjne

29 maja 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica