Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy

Startuje Spektrum

Już w czwartek, 9 listopada zaczyna się 3. Świdnicki Festiwal Filmowy Spektrum. W programie spotkania m.in. z Olgą Tokarczuk, Krzysztofem Zanussim, Jakubem Gierszałem i prawdziwa uczta dla kinomanów w postaci masy świetnych filmów.

spektrum_2017

Tegoroczna odsłona festiwalu, który potrwa do 12 listopada, poświęcona jest roli dźwięku w dziełach filmowych. W Konkursie Filmów Pełnometrażowych znalazły się tytuły, o których w tym roku nie przestaje być głośno. Pierwszego dnia widzowie zobaczą laureata Złotej Palmy 2017 w Cannes „The Square” Rubena Ostlunda i „Twojego Vincenta” w reżyserii Doroty Kobieli – obraz łączący sztukę i animację, stworzony w koprodukcji brytyjsko-polskiej. Konkursowy piątek rozpocznie się „Pokotem” Agnieszki Holland, wielokrotnie nagradzanym w tym roku podczas Berlinale, Festiwalu Filmowego w Gdyni. Zaraz po nim „Niemiłość” Andrzeja Zwiagincewa, historia rozpadającego się małżeństwa, które na ekranie zamienia życie swojego dziecka w piekło. W sobotę w sali Świdnickiego Ośrodka Kultury zaprezentowane zostaną filmy polskich reżyserów: przepełnione muzyką i relacją dwojga artystów „Serce miłości” Łukasza Rondudy i „Dzikie róże” w reżyserii Anny Jadowskiej – przejmująca opowieść o skomplikowanych relacjach na linii mąż-żona. Konkursową siódemkę zamknie niedzielny pokaz filmu Akiego Kaurismaekiego „Po tamtej stronie”, w którym widzimy krzyżujące się losy mieszkańca Helsinek i uchodźcy z Syrii.

Spektrum to również Konkurs Filmów Krótkich. W dwóch blokach zaplanowanych na sobotę zobaczymy: „Nic nowego pod słońcem” Damiana Kocura, „Heimat” Emi Buchwald, „Koniec widzenia”Grzegorza Mołdy i „Najpiękniejsze fajerwerki ever” Aleksandry Terpińskiej. Drugi blok to trzy filmy, których tytuły wielokrotnie były już wspominane w mediach – debiut reżyserski Macieja Stuhra „Milczenie polskich owiec” oraz „Deer Boy” Katarzyny Gondek i „60 kiloniczego”w reżyserii Piotra Domalewskiego.

W programie festiwalu przewidziano również wiele spotkań z aktorami i reżyserami, Organizatorzy proponują pokazy dla szkół i seniorów, piątkowy quiz filmowy w Ambasadzie San Esco Bar, panele dyskusyjne oraz koncert EABS.

Karnety w cenie 75 zł są dostępne w Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Świdnicy, ul. Wewnętrzna 2 (upoważniają do wstępu na wszystkie wydarzenia z wyjątkiem koncertu EABS). Natomiast bilety na pojedyncze seanse w cenie 5 zł będą sprzedawane od 19. października w Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Świdnicy oraz na www.goingapp.pl. Możliwe będzie także nabycie ich podczas Spektrum w holu ŚOK w godzinach otwarcia Centrum Festiwalowego.

Organizatorami Spektrum pozostają niezmiennie Świdnicki Ośrodek Kultury i Wrocławska Fundacja Filmowa. Wydarzenie finansowane jest ze środków Miasta Świdnica. Więcej informacji na temat festiwalu można znaleźć na stronie internetowej oraz na fanpage’u.

Red. (ala)

7 listopada 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica