Kultura, Polecamy

Startuje wałbrzyski Brave Kids

Już 20 czerwca przyjadą do nas goście z Buriacji, Maroka, Hong Kongu, Pakistanu, Czech i Indii. W pierwszych dniach odwiedzą wałbrzyskie szkoły, gdzie będą zorganizowane wyjątkowe artystyczne pokazy dzieci.

Dodatkowo w projekcie wezmą udział grupy lokalne: Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”, Szkoła Tańca Cordex i grupa romskich dzieci z Fundacji Salvator. – Projekt powstał, by dać głos dzieciom. Tworzymy dla nich przestrzeń do wymiany doświadczeń, poznania się i zaprzyjaźnienia. W projekcie biorą udział artystyczne grupy dziecięce i młodzieżowe z całego świata – mówi Magdalena Sawicka, organizator projektu w Wałbrzychu od 5 lat. Jedną z najważniejszych części projektu są warsztaty edukacyjno-artystyczne oparte na metodzie „dzieci uczą dzieci”, które kolejny raz zorganizowane będą w WOK-u na terenie Starej Kopalni. W trakcie wałbrzyskiej edycji odbędą się także dodatkowe spotkania, spektakle, pokazy, przedstawienia, pikniki i parada. Finałowy spektakl jest planowany na 6 lipca, godz. 18.00 w Starej Kopalni. W tym roku wydarzenie zadebiutuje też z programem Brave Kids Reunion, w ramach którego wystąpią uczestnicy poprzednich edycji, w tym Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”.

Więcej w najnowszym Tygodniku Wałbrzyskim.

Red. (ala)

Fot. użyczone/materiały prasowe

20 czerwca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica