Polecamy, Sport

Sukces dzieci i trenera

Młodzi siatkarze z drużyny Podgórze Gra Fair Play zwyciężyli w II turnieju Uczniowskiego Klubu Sportowego Kinder Volleyball. Osobisty sukces odniósł też ich trener, Piotr Wierzbicki.

sukces_dzieci

Choć zespół istnieje dopiero od jesieni zeszłego roku, to już ma na koncie duży sukces! Ekipę złożoną z małych, utalentowanych sportowców z wałbrzyskiej dzielnicy Podgórze, których rozwój postanowiły wesprzeć Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy., trenuje były wałbrzyski siatkarz Piotr Wierzbicki. To jego dwaj podopieczni Damian Hamerlak i Alan Zych byli najlepszą siatkarską dwójką, podczas rozegranego w Hali Wałbrzyskich Mistrzów II turnieju Uczniowskiego Klubu Sportowego Kinder Volleyball. Damian i Alan pokonali dwadzieścia innych duetów. Wśród singli najlepszy był z kolei Maciej Kmiecik.

To był największy w ostatnim czasie w regionie turniej siatkarski dla dzieci. Wystartowało 83 dzieci, w wieku 4-8 lat z Wałbrzycha i Walimia, które rozgrywały między sobą konkurencję przeznaczoną dla najmłodszych, tzw. rzucanki siatkarskie. Rywalizowało 20 par i 43 singli.

– Drużyna Podgórze Gra Fair Play, która powstała z inicjatywy KSS Bartnica, zrobiła od jesieni ubiegłego roku wielkie postępy, ale szczerze mówiąc sam się nie spodziewałem, że w pierwszym dużym turnieju, w którym wystartujemy, para moich zawodników sięgnie od razu po główną wygraną – mówi Piotr Wierzbicki, który odniósł też osobisty sukces sportowy. Siatkarska drużyna Chełmca Wałbrzych, w której wystąpił jako zawodnik, zwyciężyła w finale Wałbrzyskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki, zdobywając mistrzostwo Wałbrzycha. Piotr Wierzbicki otrzymał dodatkowo powołanie do kadry Dolnego Śląska i będzie reprezentował nasze województwo w siatkarskich mistrzostwach Polski, przeznaczonych dla zawodników po 35. roku życia. Turniej zostanie rozegrany w czerwcu, w Kędzierzynie-Koźlu.

Fot. użyczone/Artur Czyżewski/KSS Bartnica

29 maja 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica