Polecamy, Sport

Światowa czołówka na Słonecznej Polanie

Szczawno-Zdrój będzie organizatorem jednej edycji „4X Pro Tour – Round 2 UCI 2”, międzynarodowych zawodów kolarskich MTB w konkurencji 4X – Four Cross. Już w najbliższą sobotę, 19 maja zapraszamy na Słoneczną Polanę. Pozostałe odsłony cyklu zaplanowano w Niemczech (Winterberg), Szkocji (Fort William) i Czechach (Jablonec).

W Szczawnie-Zdroju na Słonecznej Polanie istnieje jeden z najpiękniejszych torów 4X nie tylko w Polsce, ale w Europie i jest miejscem chętnie odwiedzanym przez kolarzy zarówno z polski jak i Czech, Niemiec czy Wielkiej Brytanii. Przed laty to tu odbywały się imprezy najwyższej rangi, na które przyjeżdżały kolarskie gwiazdy z Europy, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Australii. W 2017 roku po dwóch latach przerwy odbyły się tutaj mistrzostwa Polski.

W tegorocznej imprezie, edycji zawodów w Szczawnie-Zdroju, poza zawodnikami najwyżej sklasyfikowanymi na świecie, wezmą udział także amatorzy, którzy znają to miejsce i chętnie tutaj trenują. Podczas każdej edycji, w każdej rundzie czterech zawodników ściga się obok siebie na trudnej technicznie, ale bardzo widowiskowej trasie, dwóch pierwszych kolarzy przechodzi do kolejnych rund, aby zmierzyć się docelowo w finale.

Konkurencja 4X jest bardzo widowiskowa i gromadzi tysiące kibiców. Każda edycja jest dużym wydarzeniem medialnym i sportowym. Wszystko dzieje się przy muzyce i niesamowitym aplauzie kibiców. Szczawieńskie finały rozgrywane będą po zmroku, co doda imprezie wyjątkowego charakteru i atmosfery. Ranga imprezy spowoduje z pewnością, że do Szczawna przyjadą nie tylko najlepsi polscy sportowcy, ale także czołowi zawodnicy z całego świata.

Już dziś zapraszamy na te widowiskowe zawody, które 19 maja zostaną rozegrane na Słonecznej Polanie.

Fot. użyczone (UM Szczawno-Zdrój)

16 maja 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica