Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Walim

Świetlica do odnowy

Dotąd na terenie gminy Walim wyremontowano trzy świetlice: w Jugowicach, Dziećmorowicach i samym Walimiu. Teraz przyszedł czas na obiekt w Zagórzu Śląskim. Gmina pozyskała na jego przebudowę środki z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach działania tzw. odnowy wsi.

Wniosek został oceniony pozytywnie i gmina otrzyma dofinansowanie w wysokości ponad 410 tys. zł na zadanie kryjące się pod nazwą „Modernizacja i przebudowa świetlicy wiejskiej zlokalizowanej przy ul. Głównej 10 w Zagórzu Śląskim”. Wójt Walimia Adam Hausman podpisał już umowę o przyznaniu pomocy.

W ramach inwestycji wykonany zostanie kompleksowy remont obiektu. W planach jest przebudowa zaplecza kuchennego, wymiana instalacji wodociągowo-kanalizacyjnej, wykonanie nowej elewacji z dociepleniem, wymiana okien i drzwi, wykonanie nowej kotłowni oraz instalacji c.o., a także wykonanie wentylacji  mechanicznej. Ponadto na zewnątrz świetlicy powstanie bezobsługowa, dostępna całodobowo toaleta, przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

Fot. użyczone (UG Walim)

6 lutego 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica