Kultura, Polecamy

Święto fotografii krajoznawczej

W najbliższy weekend Wałbrzych znowu będzie żył fotografią. W ramach trzydniowego Forum Fotografii Krajoznawczej PTTK odbędą się plenery fakultatywne, połączone z poznawaniem bogatej historii Wałbrzycha i okolic, wystawy fotograficzne, będące przykładem różnorodności wizji, warsztatu i artyzmu autorów.

– Oficjalnie Forum rozpoczyna się 17 maja, ale już dzień wcześniej zapraszamy uczestników na kurs i wystawy, których jesteśmy współorganizatorem. W wydarzeniu weźmie udział 50 gości z całej Polski. Przygotowaliśmy bardzo bogaty program, w tym plenery, które będą się odbywać i w Wałbrzychu, np. na hałdach kopalnianych, wzgórzu Parkowym, zamku Książ, i w najbliższych okolicach, czyli w sztolniach walimskich i na zamku Grodno – opowiada Alek Ziółkowski, przewodniczący KFK PTTK O/Z. W ramach Forum przygotowano 5 wystaw. W czwartek, 16 maja organizatorzy zapraszają na wystawę „Na progu” jedenastu autorek należących lub sympatyzujących z KFK przy Oddziale PTTK Ziemi Wałbrzyskiej (sala wystawowa Sudeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ul. Malczewskiego 12) oraz na wystawę autorską Tadeusza Łazarza „Moje fascynacje” (sala wystawowa Ośrodka Społeczno – Kulturalnego SM Podzamcze, Al. Podwale 1). W sobotę, 18 maja 17:00 w WOK-u na terenie Starej Kopalni rozpocznie się wernisaż wystawy „Fotopasja” Piotra Sadoczyńskiego, członka KFK PTTK O/Z Wałbrzyskiej („Galeria na Piętrze”). Na 17:30 przewidziano wernisaż wystawy poplenerowej Forum Fotografii Krajoznawczej „Elbląg 2017” (sala wystawowa WOK). Natomiast o 18:00 nastąpi oficjalne otwarcie VII Ogólnopolskiego Przeglądu Diaporam i Fotografii Cyfrowych PTTK „Byłem Widziałem Zdobyłem” („Multimedialna Galeria Obrazu”) połączone z wręczeniem nagród. Podsumowaniem Forum Fotografii Krajoznawczej PTTK będzie wystawa poplenerowa wyeksponowana 31 sierpnia 2019 r. w WOK-u, następnie będzie ją można oglądać na zamku Grodno. W planach jest wydanie albumu.
Organizatorzy: Komisja Fotografii Krajoznawczej PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej, Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Patronat honorowy: prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, posłanka na Sejm RP Izabela Katarzyna Mrzygłocka.
Alicja Śliwa
Fot. Alicja Śliwa

15 maja 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica