Szachiści w akcji

Szczawno-Zdrój gościło przed tygodniem uczestników pierwszego turniej z cyklu Grand Prix w szachach. Na starcie zjawiło się 41 zawodników w tym 2 gości z Czech.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Jakub Bartłomowicz z Jelonki Jelenia Góra, drugi był Bartłomiej Rutkowski, a trzeci Jakub Pietraszko (obaj Biały Król Wisznia Mała). W klasyfikacji juniorów do lat 18 zwyciężył Jakub Borkowski (Akademia Hetman Wałbrzych) drugi był Dawid Janus, a trzeci Filip Grąz (obaj Wieża Pęgów). W klasyfikacji juniorów do 14 lat triumfował Radosław Zawada (Giecek Radków), drugi był Martin Vajsar, a trzeci Premysl Reznicek obaj z Czech (Police nad Metuji). W klasyfikacji juniorów do 10 lat zwyciężył Oskar Marduła (Giecek Radków) drugi był Franciszek Lewandowki (Szczawno-Zdrój), a trzeci Jan Oziembłowki (Sensorek Wałbrzych). Dodajmy, że w kategorii do rankingu elo 1500 zwyciężył Bartosz Smukowski (Wieża Pęgów).
Zawody sędziował Paweł Kowalczyk, który cieszy się, że dzięki wprowadzeniu szachów w Szczawnie-Zdroju coraz więcej miejscowych zawodników bierze udział w cyklu Grand Prix.