Szalona porażka w Kłodzku

Do 70 min wyjazdowego meczu z Nysą piłkarze Górnika mieli wszystko pod kontrolą. Przynajmniej tak się wydawało. Biało-niebiescy prowadzili 3:1 i nagle… wszystko się posypało. Wałbrzyszanie stracili 4 gole i kończyli mecz w „dziewiątkę” po czerwonych kartkach Mateusza Sobiesierskiego i Jana Rytko.

gornik_zerniki

W pierwszej połowie długo nic ciekawego nie działo się na boisku. Do 43 minuty. Wtedy z rzutu wolnego z ok. 25 m idealnie przymierzył Jan Rytko i podopieczni Macieja Jaworskiego objęli prowadzenie. Po kolejnych 120 sek. było już 2:0 dla Górnika, a sytuację sam na sam z bramkarzem Nysy na gola zamienił Mateusz Sobiesierski. To były dwie minuty, które wstrząsnęły kłodzczanami. Wydawało się, że rywale po takim nokaucie już się nie podniosą.

W drugiej połowie walczący gospodarze w 55 min zdobyli kontaktowego gola, a jego autorem był Mikołaj Łazarowicz. Ten sam zawodnik po chwili znów wepchnął futbolówkę do siatki, ale – niestety dla Nysy – do… własnej i przyjezdni ponownie wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Gracze z Kłodzka nie załamali się taki obrotem spraw i cały czas dążyli do strzelenia kolejnych goli. Ambitna postawa została nagrodzona w 70 min gdy gospodarze ponownie złapali kontakt z przeciwnikami. Damiana Jaroszewskiego pokonał Łazarowicz. Po kolejnych 120 sek. rozpoczął się dramat przyjezdnych. Drugi żółty kartonik, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Sobiesierski. W 84 min miejscowi wykorzystali grę w przewadze i doprowadzili do remisu. Na listę strzelców wpisał się… Łazarowicz, kompletując hat-tricka. Ale to nie był koniec strzeleckich popisów gospodarzy. W 88 min gola na 4:3 zdobył Kamil Kowalski, a w doliczonym czasie gry Górników dobił Jacek Cebulski. Wtedy goście grali już w „dziewiątkę”, bo z boiska za drugie „żółtko” w 90 min wyleciał Rytko.

Nysa Kłodzko – Górnik Wałbrzych 5:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Rytko (43), 0:2 Sobiesierski (45), 1:2 Łazarowicz (55), 1:3 Łazarowicz (60 – samobójczy), 2:3 Łazarowicz (70), 3:3 Łazarowicz (84), 4:3 Kowalski (88), 5:3 Cebulski (90+3).

Górnik: Jaroszewski – Tobiasz, Smoczyk, Niemczyk, Gawlik, Młodziński, Rytko, Chajewski, Krzymiński, Sobiesierski, Dec.

Czerwone kartki: Sobiesierski (72 – za drugą żółtą) i Rytko (90 – za drugą żółtą)