Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Szczawno Zdrój

Szczawno będzie miało kryty basen

To już pewne! W Szczawnie-Zdroju powstanie kryta pływalnia w ramach wojewódzkiego programu „Dolnośląski Delfinek”. Oprócz promesy z urzędu marszałkowskiego gmina pozyskała sporo pieniędzy jako dotacje. Budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku, a zakończyć się w 2020.

Pod koniec ubiegłego roku marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski wręczył burmistrzowi Szczawna-Zdroju Markowi Fedorukowi promesę na budowę pływalni. Wraz z prowadzonymi równocześnie inwestycyjnymi procedurami formalno-prawnymi, gmina pozyskała ponad 3 mln zł dotacji, co umożliwi rozpoczęcie budowy basenu jeszcze w tym roku.

Kryta pływalnia powstanie przy kompleksie oświatowo-sportowo-rekreacyjnym przy ul. Słonecznej. Z pływalni będą korzystać przede wszystkim przedszkolaki i uczniowie klas 1-6, którzy będą korzystać z Delfinka w ramach zajęć szkolnych. Niecka basenowa została zaprojektowana tak, by w jednym czasie mogła z niej korzystać cała klasa, a więc grupa do 30 osób. Po godzinach lekcyjnych, w czasie weekendów, ferii i wakacji pływalnia będzie dostępna także dla wszystkich mieszkańców oraz dla kuracjuszy.

Przypomnijmy, że koncepcja Delfinków powstała po wnikliwych analizach i konsultacjach ze specjalistami od budowy basenów, trenerami pływania i ekonomistami. W efekcie powstała koncepcja modelowego obiektu, który z jednej strony pozwalałby na swobodną naukę pływania i podstawowe treningi pływackie, a z drugiej łączył niskie koszty inwestycyjne z minimalnymi wydatkami na utrzymanie.

W efekcie powstała koncepcja budowy przyszkolnych pływalni z 4-torową niecką basenową o szerokości 8,5m, długości 16,67m oraz głębokości wynoszącej od 0,9m do 1,35 m. Delfinek w Szczawnie będzie posiadał także brodzik dla dzieci, jakuzzi oraz niezbędną infrastrukturę sanitarno-szatniową. W planach jest także połączenie pływalni za pomocą łącznika z istniejącą halą sportową i przyszłym budynkiem szkolnym. Ponadto basen będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych, a to otwiera możliwość prowadzenia zajęć rehabilitacyjnych takich jak np. hydroterapia metodami Bad Ragaza i Halliwicka.

Planowane zakończenie budowy to rok 2020, a łączny koszt ok. 9 mln zł.

Fot. użyczone (UM Szczawno-Zdrój)

20 sierpnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica