Szczawno ma wspaniałych karateków

Takich, co to coraz częściej przywożą z ważnych imprez medale. Podczas ogólnopolskiego turnieju karate, który odbył się w Chełmie nasi zawodnicy zdobyli dwa krążki – srebrny i brązowy.

Zawody rozegrano karate kyokushin dla dzieci i młodzieży. MKS Szczawno-Zdrój reprezentowało w Chełmie czworo karateków.

Srebrny medal w kategorii kumite (ograniczony kontakt, dzieci 10-11 lat, waga 35 kg wywalczyła Julia Pojasek, a brązowy krążek w kategorii kumite (ograniczony kontakt, do 16 lat, waga 60 kg) zdobyła Karolina Chochol 16 lat.

W turnieju wystartowało wielu karateków z całego kraju i była to kolejna możliwość konfrontacji zawodników MKS-u z rywalami z wielu zakątków Polski. Warto podkreślić znakomity start młodej reprezentantki Szczawna-Zdroju, Julii Pojasek, która każdą swoją walkę wygrała przed czasem.