Aglomeracja Wałbrzyska, Głuszyca, Polecamy

Szukali armaty

Powrót do przeszłości, czyli o ostatnich poszukiwaniach na boisku w Głuszycy. W miniony czwartek boisko sportowe w tej miejscowości kolejny raz było areną zmagań poszukiwaczy z jego legendami i ukrytymi pod ziemią śladami z czasów II wojny światowej.

Dzięki uprzejmości burmistrza Głuszycy Romana Głoda grupa zapaleńców i pasjonatów historii regionu pod kierownictwem miejscowych przewodników – Eweliny i Grzegorza Borensztajnów i przy udziale grupy eksploracyjnej Gemo z miesięcznika „Odkrywca”, wykonała serię badań geofizycznych. Cel był jeden – określenie miejsca o największym skupisku stali.

Po opracowaniu wyników i wskazaniu kilku lokalizacji o największym sygnale do prac ruszyła koparka. Sukces był – choć legendarnej armaty jeszcze tym razem nie wykopano – ale wszystkie artefakty „wydarte” ziemi wskazują na to, że nadal działo gdzieś tam jest „schowane”. Tym razem znaleziono lufę od moździerza, 5 rur od pancerfausta, zaczep od przyczepy i wiele niezidentyfikowanych przedmiotów stalowych.

Fot. użyczone (UM Głuszyca)

25 czerwca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica