Aktualności, Polecamy

Ta decyzja jest na rękę kopalni w Bartnicy

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska we Wrocławiu wydał pozytywne postanowienie dotyczące realizacji przedsięwzięcia polegającego na wydobywaniu melafiru ze złoża Rybnica Leśna przez spółkę Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy.

Bartnica

Jak mówią przedstawiciele spółki w uzasadnieniu decyzji podkreślono, że kontynuacja wydobycia melafiru w Rybnicy Leśnej przez KSS Bartnica nie powinna znacząco wpływać na środowisko przyrodnicze, w tym na obszar Natura 2000.

– Pozytywne postanowienie RDOŚ dla naszej kopalni stanowi bardzo ważne rozstrzygnięcie w trwających od 5 lat procedurach, związanych z naszymi staraniami o kontynuację trwającego w tym miejscu od stu lat wydobycia – mówi Jakub Madej, prezes KSS Bartnica.

Obecnie decyzję środowiskową, umożliwiającą kopalni wystąpienie o nową koncesję, powinien wydać burmistrz Mieroszowa. – Wierzymy, że decyzja pana burmistrza również będzie pozytywna. To pozwoliłoby kopalni na utrzymanie wielu miejsc pracy i pozytywnie wpłynęło na budżet i rozwój gospodarczy gminy Mieroszowa – dodaje Jakub Madej.

Fot. użyczone/ilustracyjne

1 kwietnia 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica