Aktualności, Polecamy

Tak emocjonująco jeszcze nie było

Po raz piąty w Zamku Książ w Wałbrzychu odbędzie się największe w Polsce spotkanie poszukiwaczy skarbów, miłośników historii oraz badaczy jej tajemnic. Już w najbliższą sobotę, 12 sierpnia o godz. 10.00 rozpocznie się Dolnośląski Festiwal Tajemnic, którego tematyka poświęcona będzie zagrabionym dobrom kultury, eksploracji, czasom pobytu Armii Radzieckiej na terenach Polski oraz historii Legionów Polskich i Marszałka Józefa Piłsudskiego.

dft_plakat

Jak co roku zafascynowanych historią gości czekają 23 wykłady, odbywające się w dwóch salach zamkowych. Słynni badacze i odkrywcy będą opowiadać o tajemnicach europejskich podziemi i historiach dolnośląskich zamków oraz pałaców. Uczestnicy usłyszą też opowieści o wyjątkowo cennych depozytach, które wciąż czekają na odkrycie, ponieważ to właśnie w czasie festiwalu odbędzie się konferencja „Zaginione – poszukiwane – odnalezione”, w której udział wezmą specjaliści z zakresu ochrony dziedzictwa narodowego, naukowcy i policjanci zajmujący się przestępstwami przeciwko dziełom sztuki oraz dziedzictwu narodowemu.

Tajemnice Szczeliny Jeleniogórskiej, podziemna fabryka w Strzegomiu, zagadki Gór Sowich, kryjówka Abrahama Kaisera, więźnia Gross Rosen – podczas spotkań z eksploratorami będzie można poznać nieznane fakty z wypraw badawczych, a co więcej, zadawać pytania! Podczas Festiwalu Tajemnic każdy zaspokoi swoją ciekawość.

Wydarzenie jak zawsze połączy cykl prelekcji z wystawami, dioramami i widowiskami historycznymi. Zobaczymy operację wojskową oddziału Legionów Polskich, której celem będzie rozgromienie wojsk Rosji sowieckiej łupiących dobra klasztorne w czasie wojny polsko-bolszewickiej. W batalistycznym widowisku weźmie udział około 50 żołnierzy różnych formacji obydwu stron oraz pojazdy i artyleria z odtwarzanej epoki historycznej. Na gości festiwalu czekają też codziennie pokazy artyleryjskie strzelania bojowego z armaty górskiej oraz prezentacja musztry oddziałów.

W sobotę wieczorem goście wydarzenia obejrzą słynny „Charlie żołnierzem”, niemy film z Charlie Chaplinem z muzyką zespołu „Czerwie na żywo”. Koncert odbędzie się pod gwiazdami na dziedzińcu zamkowym. Zapowiada się naprawdę niezapomniana noc! Festiwal potrwa w Zamku Książ cały weekend 12-13 sierpnia.

Fot. użyczone (Zamek Książ)

11 sierpnia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica