Aglomeracja Wałbrzyska, Jedlina Zdrój, Polecamy

Taka zabawa, to się rozumie!

Trudno zliczyć wszystkie atrakcje, które czekały na najmłodszych podczas festynu z okazji Dnia Dziecka w Jedlinie-Zdroju. Organizatorem była rada rodziców miejscowej szkoły podstawowej z oddziałami gimnazjum. Zaplanowane zabawy i konkursy sprawiły, że frekwencja dopisała.

Zgromadzonych gości przywitała dyrektor szkoły Katarzyna Lepis i przewodnicząca rady rodziców Anna Mączka. Największym powodzeniem wśród uczniów cieszyło się jak zawsze wesołe miasteczko – dmuchane zjeżdżalnie, zamki, a także mini golf.

Najmłodsi mogli wziąć udział w zabawach z animatorami: puszczać ogromne bańki mydlane, poprzeciągać linę, poskakać w workach, poboksować na wesoło, czy zagrać w zbijaka. Odbył się turniej tenisa stołowego dla młodszych i nieco starszych, a na najlepszych czekały puchary, medale i wspaniałe nagrody. Dla miłośników malowania również nie zabrakło atrakcji, odbył się bowiem konkurs plastyczny. Dzieci miały przedstawić temat: „Bo najpiękniejszy jest uśmiech szczęśliwego dziecka”. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkości, a wyróżnione dzieci nagrody. Wybór był bardzo trudny, bo prace były wyjątkowe. Oblegany był również stolik z malowaniem buziek, a wszystkie atrakcje były bezpłatne. Wszystko dzięki sponsorom festynu.

W części gastronomicznej zorganizowano liczne stoiska, wśród których największą popularnością cieszyło się to z domowymi wypiekami, pączkami i słodkimi bułeczkami. Szczególne wzięcie miał również punkt z kiełbaską z grilla, wiejskim chlebem ze smalcem i ogórkiem oraz z popcornem.

Wyjątkową atrakcją zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców był pokaz sprawności działania Ochotniczej Straży Pożarnej z Głuszycy. Strażacy pokazali akcję ratunkową z użyciem ciężkiego sprzętu ratownictwa drogowego.

Z pomocą nauczycieli udało dzieci mogły wziąć udział w pokazach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z użyciem fantomów, natomiast ich rodzice zmierzyć sobie ciśnienie.

Do organizacji dnia przyłączyli się także uczniowie, którzy wspólnie z nauczycielem zorganizowali wioskę indiańską, w której odbywały się liczne konkurencje sprawnościowe.

Dodatkowo wszystkim towarzyszył szkolny Miś Felek (ogromny pluszak) i bohater Gwiezdnych Wojen, za którego przebrał się jeden z uczniów.

Na zakończenie festynu odbył się konkurs „Mam talent”. Zadaniem dzieci było zatańczyć, zaśpiewać lub wyrecytować wiersz. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Przez cały czas trwania imprezy dopisywała pogoda, a wielu chętnie korzystało z ustawionej deszczownicy, by schłodzić się w upalną niedzielę.

Fot. użyczone/materiały organizatorów

17 czerwca 2018

ONE COMMENT ON THIS POST To “Taka zabawa, to się rozumie!”

  1. Alla napisał(a):

    Było super ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica