Aktualności, Polecamy

Taniec najbardziej się spodobał

Rozstrzygnięto konkurs na organizację wydarzeń sportowych i turystycznych w regionie w ramach projektu Aktywny Dolny Śląsk. Łącznie swój głos oddało blisko 15 tys. osób. Najwięcej zgromadził pomysł stowarzyszenia z Bielawy, które zamierza zorganizować mistrzostwa break dance. Urząd Marszałkowski przeznaczył w tym roku na realizację skazanych wydarzeń 600 tys. zł.

????????????????????????????????????

Właśnie zakończyło się głosowanie na projekty sportowe lub turystyczne w ramach budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”. Głosować można było na 61 przedsięwzięć z całego regionu. W sumie oddano blisko 15 tys. głosów. Zdaniem mieszkańców najciekawszym pomysłem okazały się mistrzostwa w tańcu sportowym break dance. Projekt Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Breakers z Bielawy otrzymał najwięcej, bo aż 1927 głosów i dostanie 40 tys. zł na organizację imprezy. Identyczne sumy trafią do pomysłodawców dwóch innych przedsięwzięć z naszego regionu. Na dofinansowanie mogą liczyć organizatorzy biegu w Książańskim Parku Krajobrazowym The Castle Run oraz działacze Zagłębia Wałbrzych za projekt „Piłka nożna dla każdego od małego do starszego”.

− Również w tym roku budżet obywatelski „Aktywny Dolny Śląsk” cieszył się popularnością. Wygrały ciekawe projekty, dzięki którym w naszym regionie odbędą się liczne imprezy sportowe zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Cieszę się, że Dolnoślązacy razem z nami chętnie uczestniczą w budowaniu sportowo-turystycznej marki województwa. Gratuluję zwycięzcom i czekam na realizację nowych imprez sportowych – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Aktywny Dolny Śląsk to budżet wysokości 600 tys. zł. Pieniądze te zostaną rozdzielone w 5 subregionach: jeleniogórskim, wałbrzyskim, legnickim, wrocławskim oraz we Wrocławiu. Na każdy z okręgów przeznaczono 120 tysięcy złotych, z czego na pojedynczy projekt do 40 tys. zł.

− W sumie możemy dofinansować 17 projektów. Kolejnym krokiem będzie wyłonienie realizatorów tych pomysłów. Wkrótce ogłosimy otwarty konkurs ofert na realizację zwycięskich zadań – tłumaczy Jerzy Michalak, członek zarządu województwa. Wybrane w głosowaniu przedsięwzięcia będą realizowane od 1 października tego roku do końca marca 2018 roku.

Fot. użyczone (UMWD)

10 sierpnia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica