Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Walim

Tę książkę musisz mieć!

Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim to niezwykłe tajemnice i legendy. Wciąż żywe są wzmianki o zaginionych zamkowych podziemiach i ukrytych gdzieś w murach skarbach, o zrabowanych podczas II wojny światowej dziełach sztuki… Dotąd brakowało rzetelnej monografii o tym miejscu. Już 12 września premierę będzie mieć książka Marka Dudziaka „Zamek Grodno. Dzieje, tajemnice, legendy”. Trzeba ją mieć!

zamek_grodno_ksiazka
Równie liczne są barwne legendy, wyrastające z burzliwych dziejów Grodna, które raz należało do wysokich, dostojnych rodów, a kiedy indziej trafiało pod panowanie rozbójników. Są wśród nich opowieści o niewiernym słudze i Białej Damie, o kamiennym krzyżu, o wiernym psie i o zaginionych lochach.
Obecnie, zgodnie z duchem czasu, na zamku odbywają się inscenizacje, festyny i popisy bractw rycerskich. Z roku na rok zabytek położony w Zagórzu Śląskim (gm. Walim) odwiedza coraz więcej turystów. Dotąd brakowało jednego – rzetelnej monografii i przewodnika. Książka Marka Dudziaka „Zamek Grodno. Dzieje, tajemnice, legendy”, w której skrzętnie zebrano i uporządkowano wiedzę o Grodnie, lukę tę wypełnia. Zapraszamy do lektury. Książka będzie miała swoją premierę już 12 września. Szukaj jej w dobrych księgarniach na terenie całego kraju. My będziemy mieć dla naszych czytelników kilka egzemplarzy książki. O tym jak je zdobyć czytaj w najbliższym Tygodniku Wałbrzyskim.

Fot. użyczone/Wydawnictwo Replika

5 września 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica