Aktualności, Polecamy

Te nowe czujniki pomogą zmierzyć poziom smogu

W Wałbrzychu zwiększono dostęp do informacji o jakości powietrza, dzięki kolejnym czujnikom smogu. W placówkach eurobanku przy ulicy Kusocińskiego 3 oraz przy ulicy Słowackiego 14, zainstalowano sensory powietrza mierzące poziom stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10.

Urządzenia mierzą też ciśnienie atmosferyczne, temperaturę i wilgotność powietrza. Wyniki pomiaru dostępne w Internecie pod linkiem: https://map.airly.eu/pl/. Kolejne czujniki w Wałbrzychu są elementem kampanii #BezSmogu, realizowanej przez eurobank.

Celem tej inicjatywy jest poszerzenie bazy danych dotyczących jakości powietrza w poszczególnych regionach Polski oraz zwiększenie świadomości o zagrożeniach związanych ze smogiem.

– Jako firma odpowiedzialna społecznie chcemy zabrać głos w ważnej sprawie oraz prowokować do dyskusji na temat jakości powietrza w Polsce. Wierzymy, że każdy z nas ma realny wpływ na zmiany, może zmieniać atmosferę na bardziej przyjazną środowisku – mówi Magdalena Suchanek, dyrektor zarządzający w Departamencie PR i Komunikacji Euro Bank S. A.

W ramach kampanii eurobanku umieszczono dotąd 50 czujników. W województwie dolnośląskim, łącznie z Wałbrzychem jest ich 8. Dodatkowo sensory pojawiły się w województwach: śląskim, małopolskim, opolskim, łódzkim, wielkopolskim i mazowieckim.

Fot. użyczone/Havas PR Warsaw

10 stycznia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica