Na sygnale, Polecamy

Telefony, telefony…

Kilkadziesiąt wykroczeń ujawnili wałbrzyscy policjanci w trakcie akcji „Telefony”. Tylko kilka związanych było z korzystaniem w trakcie jazdy przez kierujących z telefonów komórkowych wymagających trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Akcja odbyła się w miniony poniedziałek.

Funkcjonariusze wałbrzyskiej drogówki dokonali 64 kontroli drogowych i ujawnili 47 wykroczeń. Co ciekawe w całej gamie naruszeń tylko 4 dotyczyły kierujących korzystających w sposób nieprawidłowy z telefonów komórkowych w trakcie jazdy. Przypomnijmy, że za taki występek grozi mandat w wysokości 200 zł oraz 5 punktów karnych.
Jak przekonuje ml. asp. Marcin Świeży oficer prasowy KMP w Wałbrzych przepis ten ma swoje głębokie uzasadnienie, gdyż wybieranie numeru telefonu, czy pisanie nawet bardzo krótkiego SMS-a powoduje oderwanie wzroku od drogi na klika sekund, w ciągu których, w zależności od tego z jaką prędkością się poruszamy, pokonujemy co najmniej kilkadziesiąt metrów. Właśnie podczas tych kilku sekund nieuwagi stwarzamy realne zagrożenie dla siebie i dla innych uczestników ruchu drogowego. Najlepiej więc zaopatrzyć się w tzw. zestaw głośnomówiący.
Fot. użyczone (KMP Wałbrzych)

17 września 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica