Na sygnale, Polecamy

Temu kierowcy sporo się nazbierało

Nie dość, że wsiadł za kółko pod wpływem alkoholu i nie miał prawa jazdy, to jeszcze przewoził przedmioty pochodzące z kradzieży i mężczyznę poszukiwanego przez sąd.

Policjanci z Boguszowa-Gorc zatrzymali w zeszłym tygodniu dwóch mężczyzn. Jeden z nich popełnił szereg przestępstw i wykroczeń, drugi był poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności i trafił już za kratki. Około godziny 3 w nocy 24 stycznia mundurowi otrzymali informację o kolizji drogowej w rejonie ul. Krakowskiej. Sprawca chciał uciec z miejsca zdarzenia, jednak dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy został zatrzymany. Okazało się, że 23-latek zamieszkały w Boguszowie-Gorcach nie miał uprawnień do kierowania pojazdami i jechał samochodem w stanie nietrzeźwości. Badanie urządzeniem wykazało u niego 2,45 prom. alkoholu w organizmie.

Ponadto w bagażniku pojazdu kierowanego przez nietrzeźwego mężczyznę policjanci ujawnili i zabezpieczyli przedmioty pochodzące z kradzieży. Były to głównie części i akcesoria samochodowe oraz pokrywa studzienki kanalizacyjnej. Samochód, którym kierował 23-latek został zabezpieczony do celów procesowych na parkingu strzeżonym.

Podczas dalszych czynności policjanci udowodnili mężczyźnie, że w ciągu ostatnich tygodni dokonał w Boguszowie-Gorcach zniszczenia i kradzieży lusterek zewnętrznych trzech pojazdów. Starty właściciele oszacowali łącznie na kwotę około 2 tys. zł. Sprawca podczas przesłuchania przyznał się do popełnionych przestępstw, za które grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Na miejscu zdarzenia mundurowi zatrzymali także nietrzeźwego pasażera. 23-letni boguszowianin był poszukiwany przez sąd za paserstwo oraz kradzieże i najbliższe półtora roku spędzi w więzieniu.

Fot. użyczone (KMP Wałbrzych)

29 stycznia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica