Teraz ich pokonali, za chwilę znów się sprawdzą

Zwycięstwem nad WKK Wrocław zakończyli sezon zasadniczy w II lidze koszykarze Górnika Trans.eu. Biało-niebiescy, mimo pewnych kłopotów w ostatniej kwarcie, wygrali zasłużenie. Co ciekawe rywalem wałbrzyszan w czekającej ich fazie play-off będzie… WKK.

Gornik_WKK

Gracze trenera Arkadiusza Chlebdy od pierwszego gwizdka chcieli pokazać „kto tu rządzi” i z przytupem rozpoczęli potyczkę. W 4 min było 9:0 dla Górników, a po kolejnych 90 sek. nasi wygrywali już 17:1. Wałbrzyszanie mieli spotkanie pod kontrolą. Całkiem dobrze bronili i byli skuteczni w ofensywie. Koszykarze ze stolicy Dolnego Śląska nie potrafili znaleźć recepty na biało-niebieskich. W drugiej kwarcie gdy przewaga przyjezdnych przekroczyła 20 pkt szkoleniowiec graczy spod Chełmca wprowadził na parkiet rezerwowych. Gdy w 16 min goście prowadzili 46:24 wydawało się, że przed zejściem do szatni jeszcze powiększą różnicę między obydwoma zespołami. Tymczasem już do końca tej ćwiartki wałbrzyszanie ani razu nie trafili do kosza przeciwników, podczas gdy WKK zdobył 9 pkt i po 20 min było 46:33 dla przyjezdnych. Podopieczni Arkadiusza Chlebdy prowadzili, bo byli wyraźnie skuteczniejsi od rywali, grali też bardziej zespołowo od wrocławian.

W trzeciej części sytuacja szybko wróciła do normy i Górnicy odzyskali 20-punktowe prowadzenie. Dyktowali warunki gry, nie dając gospodarzom rozwinąć skrzydeł. Gdy po 20 min goście byli górą 67:46 wydawało się, że już nic złego nie może im się stać. Tymczasem w ostatniej kwarcie stała się rzecz niewytłumaczalna. Gdy w 31 min spod tablicy trafił Bartłomiej Ratajczak nasi prowadzili 69:50 i od tej pory przez kilka minut wałbrzyszanie nie zdobyli żadnych punktów. Kolejny fragment pojedynku koszykarze WKK wygrali 16:0 (!!!) i w 36 min doprowadzili do stanu 69:66 dla przyjezdnych. Gościom udało się pozbierać i odeprzeć atak ambitnej młodzieży z Wrocławia, choć 33 pkt stracone w ostatniej kwarcie chluby Górnikowi nie przynosi.

Ostatecznie biało-niebiescy odnieśli zwycięstwo na zakończenie sezonu zasadniczego w II lidze. Double-double na swoje konto zapisał Paweł Bochenkiewicz, który do 24 zdobytych punktów dołożył 11 zbiórek.

WKK Wrocław – Górnik Trans.eu Wałbrzych 79:88 (9:28, 24:18, 13:21, 33:21)

Górnik Trans.eu: Bochenkiewicz 24, Niesobski 17, Wróbel 16, Ratajczak 8, Krzymiński 8, Glapiński 6, Piros 5, Obarek 4, Durski 0, Szmidt 0, Ciuruś 0.