Aglomeracja Wałbrzyska, Głuszyca, Polecamy

Teraz to już trzeba być aktywnym

– Budowa otwartych stref aktywności na terenie Głuszycy to projekt zrealizowany przez gminę. Dzięki temu powstały place aktywności na świeżym powietrzu w trzech lokalizacjach – mówi Roman Głód burmistrz Głuszycy.

Place zabaw w tzw. wariantach rozszerzonych powstały przy ul. Łukasiewicza i w Parku Jordanowskim oraz w wariancie podstawowym pomiędzy ul. Grunwaldzką 70 a 72.

Wariant rozszerzony powstałej strefy aktywności obejmuje trzy strefy: relaksu, zabawy i ćwiczeń. W strefie relaksu zamontowano stół do gry w szachy, ławki i kosze na śmieci. Strefę zabawy tworzą urządzenia zabawowe dla najmłodszych wraz z huśtawką, bujakiem, przeplotnią i ślizgawką, natomiast w strefie ćwiczeń znajdują się urządzenia siłowni zewnętrznej. Ponadto tereny zostały ogrodzone, wykonano również podłoże pod urządzeniami zabawowymi wraz z chodnikami z kostki betonowej, zamontowane zostały też stojaki na rowery.

Wariant podstawowy obejmuje budowę strefy ćwiczeń wraz ze strefą relaksu, gdzie zamontowano stół do gry w szachy, ławki z oparciem, kosze na śmieci oraz ze strefą ćwiczeń z urządzeniami siłowni zewnętrznej. Teren został uporządkowany i ogrodzony.

Zadanie zrealizowano w ramach programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) – edycja 2018. Na wykonanie zadania gmina pozyskała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 125 tys. zł.

Fot. użyczone (UM Głuszyca)

23 listopada 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica