Kultura, Polecamy

Thriller erotyczny zawsze w cenie

Dwie propozycje ma dla swoich widzów na najbliższy weekend Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu. Na deskach Szaniawskiego zobaczymy historię o wojnie i uchodźstwie, a także porywający thriller erotyczny. 

„Instytut Goethego”

Tekst: Daria Kubisiak

Reżyseria i choreografia: Cezary Tomaszewski

Obsada: Sara Celler-Jezierska, Weronika Krówka [g], Rafał Kosowski, Dariusz Maj [g],  Filip Perkowski, Dariusz Skowroński, Piotr Tokarz

Znany reżyser i choreograf –  Cezary Tomaszewski – wraca do Wałbrzycha z porywającym thrillerem erotycznym. Aby poprowadzić widza przez opowieść o serii morderstw, twórca sięga po pastisz utartych form teatralnych (od musicalu po kryminał). Całość tworzy wartki, a miejscami sentymentalny spektakl o doświadczaniu miłości i zakochania.

Siedem osób zostaje zaproszonych do udziału w tajnym projekcie w Instytucie Goethego mającego swoją siedzibę na Zamku Książ w mieście Waldenburg. Gdy w tajemniczy sposób ginie jeden z nich, uczestnicy projektu zdają sobie sprawę, że zostali wplątani w aferę kryminalną. Niespodziewane wydarzenia budzą w nich lęk i ciekawość zarazem. Siedmiu bohaterów postanawia dowiedzieć się, kto pragnie ich śmierci. Wspólna lektura „Cierpień młodego Wertera” prowadzi ich przez emocjonalną drogę egzystencjalnych lęków, smutku, melancholii, romantycznej miłości, obłędu i samobójczych śmierci. Widzowie wśród salw śmiechu zadają sobie pytanie: kto jest tutaj katem, a kto ofiarą? Kto kotkiem, a kto myszką?

Spektakl zrealizowany w ramach projektu  „Z ogniem w głowie 3.” Polsko-niemieckie spotkania

z teatrem dla młodzieży, współfinansowane przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej

oraz ze środków z budżetu województwa dolnośląskiego.

22 marca / piątek  / godz. 19:00 / Duża Scena

23 marca / sobota / godz. 19:00 / Duża Scena

24 marca / niedziela / godz. 18:00 / Duża Scena

Czas trwania spektaklu: 100 minut (bez przerwy)

„Kiedy mój tata zmienił się w krzak”

Na podstawie książki Joke van Leeuwen

Reżyseria: Jakub Skrzywanek

Obsada: Angelika Cegielska, Karolina Krawiec, Irena Wójcik, Michał Kosela, Ryszard Węgrzyn

Historia o wojnie i uchodźstwie ukazana z perspektywy kilkuletniej dziewczynki – Tody.

To opowieść o domu, wyobraźni, wspomnieniach, babci i listach od ojca, który zmienił się w krzak. Podróż Tody jest zapisem tego, jak dziewczynka widzi świat, który w obliczu stawianych przez nią podstawowych pytań, wydaje się być absurdalny i pozbawiony logiki. Przedstawienie dla młodych widzów  i ich rodzin z „Biletem familijnym” w cenie 12 zł. Spektakl zrealizowano w ramach Konkursu im. J. Dormana oraz wsparciu ze środków otrzymanych z budżetu województwa dolnośląskiego.

Zapraszamy: 23 marca / sobota / godz. 17:00 / Scena Kameralna

Czas trwania spektaklu: 60minut (bez przerwy)

Rezerwacja miejsc: tel. 74 64 88301-3, na www.bilety.teatr.walbrzych.pl lub mailowo: biuro@teatr.walbrzych.pl.

Fot. użyczone (Bartek Warzecha)

22 marca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica