Aglomeracja Wałbrzyska, Głuszyca, Polecamy

To będzie niezwykły koncert

Już w najbliższy czwartek, 21 lipca o godz. 19.00 w sali widowiskowej głuszyckiego Centrum Kultury odbędzie się niezwykłe wydarzenie gitarowe. „Gitary w Sudetach” to koncert uczestników X Letnich Warsztatów Gitarowych „Gitara moja pasja” oraz Młodzieżowej Orkiestry Gitarowej.

Gitary_Gluszyca

Młodzi gitarzyści z całej Polski już po raz dziesiąty przyjechali do Jedliny-Zdroju, aby pod okiem wybitnych pedagogów zgłębiać tajniki gry na gitarze. Warsztatom towarzyszyły koncerty organizowane głównie w kościele przy ul. Jana Pawła II w Jedlinie. Ale nie tylko, bo po raz pierwszy też do Głuszycy przyjedzie 50 młodych osób tworzących Młodzieżową Orkiestrę Gitarową, aby podzielić się z publicznością swoją gitarową pasją i muzycznym talentem. Wśród tegorocznych uczestników warsztatów znaleźli się m.in. mieszkańcy Gdyni, Koszalina, Warszawy, Kielc, Radomia, Lublina, Zielonej Góry, Bytomia, Łodzi i Wrocławia.

W repertuarze głuszyckiego koncertu znajdą się klasyczne kompozycje gitarowe oraz opracowania solo, na zespół kameralny i orkiestrę gitarową najsłynniejszych tematów z muzyki rozrywkowej. W koncercie oprócz adeptów sztuki gry na gitarze wystąpią także wykładowcy i wybitni gitarzyści: Romek Puchowski (Tczew), Bartłomiej Marusik (Poznań), Jakub Niedoborek (Lublin) i Cezary Strokosz (Trzęsacz).

Koncert poprowadzi Witold Kozakowski – pomysłodawca i organizator Letnich Warsztatów Gitarowych „Gitara moja pasja w Jedlinie-Zdroju”. Wstęp jest bezpłatny. Zapraszamy już 21 lipca (czwartek) o godz. 19:00 do sali widowiskowej Centrum Kultury w Głuszycy. Patronat nad koncertem objął burmistrz miasta, Roman Głód.

20 lipca 2016

2 komentarze To “To będzie niezwykły koncert”

  1. Krzysztof napisał(a):

    Widzimy się o 19 !!
    Czwartek cały rezerwuje :)))

  2. Portal Muzyczny napisał(a):

    Szkoda, że tak późno wyszukałem informacje o tym wydarzeniu, wybrał bym się na koncert i uwiecznił jako fajną fotorelację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica