Kultura, Polecamy

Tradycje górnicze wciąż żywe

Spotkanie młodych mieszkańców powiatu wałbrzyskiego z tradycją pracy górniczej zakończyło się wernisażem wystawy prac konkursowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach.

Tradycje_gornicze

– Konkurs plastyczny ogłoszony przez zarząd powiatu wałbrzyskiego we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach uzmysłowił nam, że wystarczyło 20 lat, aby pamięć o górniczej przeszłości tych ziem zaczęła się zacierać. Tym bardziej cieszy nas fakt, że konkurs spotkał się z tak dużym odzewem dzieci i młodzieży – mówią organizatorzy. Zgłoszonych zostało 60 prac. Podczas uroczystości emerytowany górnik Józef Waliszewski przeprowadził pogadankę dla uczestników konkursu na temat pracy w kopalni.

Z kolei wystawę można oglądać do końca tygodnia w MBP CK w Boguszowie-Gorcach, następnie wyeksponowana zostanie w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu. Konkurs dofinansowany został z budżetu województwa dolnośląskiego.

Fot. użyczone

31 sierpnia 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica