Polecamy, Sport

Trzeci raz wygrał ligę uczelnianą

Wrocław gościł finalistów Międzyuczelnianej Dolnośląskiej Ligii Badmintona. Bardzo dobrze wypadł w turnieju wałbrzyszanin Michał Szymczak. Obecny student AWF Wrocław wygrał po raz trzeci tę ligę zwyciężając w finale z Michałem Kazimierczakiem 2:0.

szymczak_sukcesy_2017

Jest to jedno z wielu osiągnięć naszego zawodnika w ostatnim czasie. Duży sukces Michał Szymczak odniósł podczas Akademickich Mistrzostw Polski, zdobywając w Krakowie brązowy medal. Wałbrzyszanin był filarem drużyny AWF Wrocław, która w dużej mierze dzięki niemu czwarty raz z rzędu wywalczyła trzecie miejsce. W części grupowej AWF pokonał gładko wszystkie zespoły. Dopiero w półfinale ekipa ze stolicy Dolnego Śląska przegrała z późniejszym zwycięzcą, Uniwersytetem Opolskim 1:4. Jedyny punkt dla AWF Wrocław zdobył właśnie Michał Szymczak w grze pojedynczej. W meczu o trzecie miejsce AWF wygrał 4:3 z Politechniką Białostocką, a 2 punkty zdobył wałbrzyszanin – zarówno w grze pojedynczej jak i mieszanej.

Największym sukcesem ostatnich tygodni był awans badmintonisty spod Chełmca na pierwsze miejsce singlistów w kategorii elity seniorów w rankingu Polskiego Związku Badmintona.

Przypomnijmy, że Michał pierwsze kroki w sportowej karierze stawiał w sali gimnastycznej PSP 21 na Podzamczu w Wałbrzychu.

Fot. użyczone

 

17 maja 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica