Trzeci sparing Górnika. W końcu wygrany

Piłkarze naszego drugoligowca, wracając ze zgrupowania w Jagniątkowie, zmierzyli się w Czechach z FK Baumit II Jablonec. Wałbrzyszanie zwyciężyli 3:1, a dwa razy do siatki rywali trafił Roman Maciejak. Był to trzeci sparing naszych w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej.

W pierwszej połowie mecz był wyrównany, a momentami przeważali nawet Czesi. To jednak Górnicy objęli prowadzenie. Biało-niebieskich uradował Roman Maciejak, który wykorzystał podanie od Jacka Fojny i bez kłopotów pokonał czeskiego golkipera. Gospodarze wyrównali jeszcze przed przerwą, pokonując testowanego w Wałbrzychu, czeskiego bramkarza, Jana Dolejšiego.

W drugiej połowie przeważali podopieczni Roberta Bubnowicza, który za sprawą Maciejaka szybko objęli prowadzenie, a następnie je podwyższyli. Precyzyjną główką popisał się Marcin Orłowski, który wykorzystał dośrodkowanie Marcina Morawskiego. Orłowski mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców, ale nie wykorzystał „jedenastki”.

FK Baumit II Jablonec – Górnik PWSZ Wałbrzych 1:3 (1:1)

Gole dla Górnika: Maciejak 2, Orłowski

Górnik PWSZ: Dolejší – Sawicki, Wojtarowicz, Bartoš, Zawadzki, Fojna, Wepa, Morawski, Zinke, Orłowski, Maciejak oraz Orzech, Matuszak, Łaski.