Turniej w szybkim graniu

Paweł Kowalczyk zwyciężył w mistrzostwach Szczawna-Zdroju w szachach szybkich pamięci Mariana Pyrzyńskiego. Przy szachownicach spotkało się 22 zawodników i zawodniczek z całego regionu.

szachy_mistrzostwa_szczawna

Turniej rozegrano pod patronatem burmistrza Szczawna-Zdroju, Marka Fedoruka. W gronie 22 szachistów najlepszy okazał się Paweł Kowalczyk (Wieża Pęgów), który został tym samym mistrzem uzdrowiska w szachach szybkich. Drugie miejsce zajął Damian Daniel (Goniec Żarów), a trzeci był Przemysław Borowski (Goniec Żarów). Tuż za podium uplasował się syn śp. Mariana Pyrzyńskiego – Michał Pyrzyński. Wśród kobiet triumfowała Wiktoria Kwiatkowska (Gambit Świdnica), a najlepszym zawodnikiem zamieszkującym Szczawno-Zdrój był Jacek Mołczan. Z kolei najlepszym szachistą do rankingu 1500 okazał się wałbrzyski junior Dawid Janus (Wieża Pęgów).