Aglomeracja Wałbrzyska, Jedlina Zdrój, Polecamy

Turystycznie i komunikacją do Lubachowa

Burmistrz Jedliny-Zdroju Leszek Orpel podpisał umową ze świdnickim MPK. Dzięki temu porozumieniu od 1 maja rozpocznie funkcjonowanie nowa turystyczna linia komunikacji międzygminnej nr 330.

Kursy zostały zaplanowane w soboty, niedziele i święta, po trzy dziennie. Odbywać się będą przez letnie miesiące i obejmą całe wakacje, aż do końca września. Na trasę wyjadą wyłącznie autobusy niskopodłogowe, by ułatwić przejazd osobom niepełnosprawnym. Trasa nowej linii przebiega przez dwa powiaty i cztery gminy. Bilety w cenie 2 zł będą sprzedawane przez kierowców i będą ważny cały dzień na przejazd tam i z powrotem na trasie Jedlina-Zdrój – Lubachów.

Istnieje też możliwość dojazdu do przystanku w Świdnicy. W tym celu chętni będą mogli kupić miejski bilet strefowy u kierowcy, gdzie turystyczna linia 330 zamieni się w rejsową 30. Podróżni będą musieli mieć dwa bilety. Jeden, specjalny za 2 zł do Zagórza, a drugi, miejski, na strefę C, od Lubachowa do Świdnicy w cenie 3,50 lub 3,80 zł (kupione u  kierowcy) – bilet normalny, albo 2,10 zł lub 2,30 zł – bilet ulgowy dla rencistów, emerytów i młodzieży szkolnej.

Uruchomienie tego kursu, do którego świdnickie MPK przymierzało się już w ubiegłym roku było możliwe dzięki bardzo dobrej współpracy wszystkich włodarzy gmin. To szansa na zapewnienie taniego dostępu do atrakcji turystycznych na terenie Jedliny-Zdroju, Jugowic, Zagórza, Lubachowa i Świdnicy.

Fot. użyczone (UM Jedlina-Zdrój)

25 kwietnia 2018

ONE COMMENT ON THIS POST To “Turystycznie i komunikacją do Lubachowa”

  1. Andrzej napisał(a):

    Jednak mam zapytanie , czy ten autobus staje też w Jugowicach bo jak słyszałem że nie ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica