Twierdza nie do zdobycia

Wrocławianie jeszcze nie przegrali w tym sezonie u siebie. W drugim meczu I rundy play-off pierwszoligowych koszykarzy FutureNet Śląsk ponownie okazał się lepszy od Górnika Trans.eu. Choć niedzielne spotkanie było bardziej wyrównane od sobotniego, to faworyt nie miał wielkich kłopotów, żeby po raz drugi odprawić z kwitkiem wałbrzyszan.

Tym razem w statystykach nie odstawaliśmy bardzo od gospodarzy. Ba, nawet biało-niebiescy zagrali na lepszej skuteczności rzutów z gry. O wygranej wrocławian zdecydowała ponownie lepsza postawa ich graczy obwodowych oraz duża liczba wykonywanych rzutów wolnych, do tego przeważnie dobrze egzekwowanych. Z 5 faulami na koncie spotkanie zakończyło aż 4 koszykarzy Górnika Trans.eu: Piotr Niedźwiedzki, Grzegorz Małecki, Damian Durski i Rafał Glapiński. Co miało też wpływ na końcowy wynik.
W pierwszej kwarcie, podobnie jak w sobotę, początkowo górą byli goście. Później jednak gracze FutureNet Śląska przejęli kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie i wypracowali bezpieczną przewagę, kończąc premierową ćwiartkę z 10-punktową nadwyżką. Górnicy ponownie mieli kłopoty z upilnowaniem „małych” zawodników gospodarzy. Ci już wprawdzie nie szaleli tak jak w sobotę, ale Robert Skibniewski czy Krzysztof Jakóbczyk swoje zza łuku trafili. W drugiej kwarcie był moment, że przewaga wrocławian zaczęła zbliżać się do 20 oczek, gdy w końcówce tej części przyjezdni zanotowali niesamowity zryw. Prowadzeni do boju przez Krzysztofa Spałę goście odrobili część strat i przed zejściem do szatni doszli rywali na dystans 6 pkt (49:43). To dawało nadzieję na zaciętą walkę po przerwie.
W trzeciej odsłonie inicjatywa wciąż należała do podopiecznych trenera Radosława Hyżego, ale koszykarze spod Chełmca dzielnie dotrzymywali im kroku. W końcówce tej części wałbrzyszanie zbliżyli się nawet na 5 pkt (72:67), ale to wszystko na co było ich stać tego dnia. Śląsk cały czas grając szybką koszykówkę, utrzymywał bezpieczny dystans, ostatecznie zwyciężając w meczu numer 2 serii play-off. Teraz rywalizacja przenosi się do Wałbrzycha. W najbliższą sobotę, 13 kwietnia wałbrzyszanie zagrają w Aqua-Zdroju w rewanżu. Gra się do trzech zwycięstw. Jeśli wygrają dojdzie do spotkania obu drużyn również w niedzielę.
FutureNet Śląsk Wrocław – Górnik Trans.eu Wałbrzych 94:85 (27:17, 22:26, 27:24, 18:18)
Górnik Trans.eu: Niedźwiedzki 22, Spała 18, Kruszczyński 16, Wróbel 15, Małecki 7, Glapiński 5, Der 2, Ratajczak 0, Durski 0, Krzywdziński 0.