Kultura, Polecamy

Tym razem używki

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu zaprasza widzów na papierosa i kokainę. A co! Zaczynamy już w czwartek. Będzie co oglądać i oklaskiwać aż do niedzieli. Przez cztery najbliższe dni zapraszamy do Szaniawskiego.

gdyby_pina_listopad_2017

„Gdyby Pina nie paliła, to by żyła”

reżyseria i choreografia: Cezary Tomaszewski

scenariusz: Aldona Kopkiewicz

Interdyscyplinarny artysta Cezary Tomaszewski tworzy z wałbrzyskim zespołem nostalgiczny i pełen poczucia humoru hołd dla wielkiej artystki – choreografki i tancerki – Piny Bausch. W mgiełce papierosowego dymu – ponieważ wszyscy aktorzy rzucają właśnie palenie – powstaje spektakl z pogranicza dokumentu, biografii, koncertu, teatru tańca i farsy.

„Gdyby Pina nie paliła, to by żyła” to spektakl o nałogu tytoniowym i nałogowym robieniu sztuki, uzależnieniu od tytoniu i od władzy charyzmatycznego lidera.

Cezary Tomaszewski, opierając się na motywach z przedstawień Bausch, z wykorzystaniem lamentów barokowych i muzyki popularnej tworzy mockument o ostatnim spektaklu Piny.
Zespół „Szaniawskiego” w nowej roli, roli tancerzy Piny, osieroconych, przyłapanych w momencie żałoby i w poszukiwaniu kierunku.

Przed prezentacją spektaklu na 4. Festiwalu Nowego Teatru w Rzeszowie (23 listopada 2017), w ten weekend PINA dwukrotnie dla widzów w Wałbrzychu!

9 listopada / czwartek / godz. 19:00 / duża scena

12 listopada /niedziela / godz. 18:00 / duża scena

„Kokaina i sprawiedliwość dla wszystkich”

tekst: Żelisław Żelisławski

reżyseria: Szymon Kaczmarek
Spektakl powstał z inspiracji m.in. książkami „Odurzeni. Historia narkotyków 1500-2000” Richarda Davenport-Hinesa, „Przemytnik doskonały. Jak transportować tony kokainy i żyć szczęśliwie” Luca Rastello czy „Narkonomia” Toma Wainwrighta.

Zapraszamy na sensacyjny spektakl o wolnym rynku i uczciwym handlu, globalnej gospodarce i paradoksach, które pozwalają nam utrzymać czyste sumienie i dobre samopoczucie, a przestępcom zarabiać miliony. Zapraszamy na fascynującą i niepokojącą podróż kokainowym szlakiem.

Od uprawy i techniki produkcji na zboczach Andów, poprzez zagmatwane, transoceaniczne drogi dystrybucji, aż do wyniszczającej wojny pomiędzy kartelami, policją i wojskiem, która rozpoczęła się za biurkiem w Białym Domu, a pochłania dziesiątki tysięcy cywilnych ofiar rocznie. Oczywiście – znacznie łatwiej natknąć się na kokainę, niż znaleźć sprawiedliwość!

Współprodukcja: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu

Zadanie współfinansowane ze środków z budżetu województwa dolnośląskiego

10 listopada /piątek / godz. 19:00 / scena kameralna

11 listopada /sobota / godz. 19:00 / scena kameralna

Rezerwacja biletów: Biuro Współpracy z Publicznością / tel. 74 648 83 01 (do 03); http://bilety.teatr.walbrzych.pl/

Fot. użyczone (Natalia Kabanow)

9 listopada 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica