Tym razem zagrali jak należy

Kibice, mający w pamięci niedawny występ koszykarzy Górnika w Otmuchowie, mieli prawo obawiać się występu swoich pupili w Kościanie. Na szczęście tym razem biało-niebiescy nie wystawili fanów na poważną próbę nerwów. Wałbrzyszanie gładko pokonali Obrę na jej parkiecie.

obra_gornik

Początek spotkania był wyrównany, ale od stanu 7:11 goście zaczęli zyskiwać kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie i budować systematycznie przewagę. Podopieczni Arkadiusza Chlebdy zdobywali punkty głównie spod kosza po długim rozgrywaniu akcji lub z szybkiego ataku. Dzięki niezłej skuteczności Górnicy po 10 min prowadzili różnicą już 13 oczek. W połowie drugiej części ambitni gospodarze zdołali odrobić cześć strat i w 15 min było „tylko” 26:32. Do końca tej kwarty trwała wyrównana walka i na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 36:44. Przyjezdni wygrywali, bo byli dużo skuteczniejsi od Obry, mieli też więcej asyst i zbiórek.

Zaraz po zmianie stron biało-niebiescy zaczęli zdecydowanie lepiej spisywać się w obronie. Również w ataku błysnęli kilkoma niekonwencjonalnymi zagraniami. Jeszcze w 22 min było 41:50, ale już 5 min później rezultat brzmiał 43:64. Ten fragment potyczki goście wygrali 14:2 i całkowicie zdominowali przeciwników. Ci wprawdzie próbowali jeszcze od czasu do czasu się odgryzać, ale po trzech ćwiartkach tracili do wałbrzyszan już prawie 20 oczek. W 36 min podopieczni Arkadiusza Chlebdy osiągnęli najwyższą przewagę w meczu wygrywając 89:56. Do końca spotkania naszym nie udało się już jednak ani razu trafić do kosza przeciwników, którzy z kolei zdobyli 13 pkt z rzędu i dzięki temu zakończyli pojedynek z twarzą.

BC Obra Kościan – Górnik Trans.eu Wałbrzych 69:89 (12:25, 24:19, 15:26, 18:19)

Górni Trans.eu: Niedźwiedzki 20, Niesobski 17, Wróbel 16, Bochenkiewicz 9, Glapiński 8, Jeziorowski 6, Durski 4, Rzeszowski 4, Kozak 3, Ratajczak 2, Krówczyński 0.