Na sygnale, Polecamy

Uciekał policjantom motorowerem

W Dniu Wszystkich Świętych mundurowi przeprowadzili pościg za nastolatkiem, który jadąc motorowerem nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Po kilkudziesięciu sekundach został zatrzymany. Okazało się, że jechał niesprawnym i niezarejestrowanym jednośladem, bez obowiązkowego ubezpieczenia OC, nie mając uprawnień do kierowania nim.

Do zdarzenia doszło 1 listopada około godziny 17:10. Funkcjonariusze ruchu drogowego zauważyli jadący ul. Wysockiego motorower bez sprawnego tylnego oświetlenia i podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli. Dodatkowo kierujący nie miał na głowie kasku.  Kiedy policjanci zbliżyli się do jednośladu, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, kierowca nagle zmienił kierunek ruchu na przeciwny i przyspieszył uciekając motorowerem. Po około 200 metrach nastolatek zatrzymał się, porzucił jednoślad i zaczął uciekać pieszo. Chwilę później został złapany. Okazało się, że 15-letni wałbrzyszanin chciał uniknąć kontroli drogowej, ponieważ obawiał się konsekwencji jazdy bez obowiązkowego ubezpieczenia OC, bez badań technicznych motoroweru oraz dokumentów dopuszczających jednoślad do ruchu, a także kierowania pojazdem bez uprawnień.

Młodociany kierowca za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem dla nieletnich. Po czynnościach został on przekazany opiekunowi prawnemu, a motorower zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Fot. użyczone (KMP Wałbrzych)

3 listopada 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica