Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Walim

Uczeń z Walimia zostawił swój ślad na Wawelu

Sto listów na 100-lecie niepodległości znalazło się w kapsule czasu, którą w minioną środę zakopano na terenie Zamku Królewskiego na Wawelu w Krakowie. Autorami są laureaci konkursu „Listy do przyszłości”, w którym uczestniczyło ponad 12 tys. uczniów z 279 szkół podstawowych. Wśród setki najlepszych znalazł się list napisany przez chłopca z Walimia Eryka Sowę.

Konkurs, przeznaczony dla uczniów klas IV-VIII, odbywał się na terenie czterech województw: małopolskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Zadaniem uczestników było napisanie listu do kolegi z przyszłości, w którym mieli opisać, jak spędzają czas wolny lub opowiedzieć, co chcieliby robić, gdy dorosną.

Informację o kapsule zapisano w archiwach wawelskich wraz z prośbą o odczytanie listów w 2118 roku. Eryk Sowa z Walimia znalazł się wśród stu nagrodzonych, a jego list będzie pięknym ślad dla Polaków za 100 lat!

Podczas uroczystości na Wawelu młody mieszkaniec Walimia odebrał swoją nagrodę, którą był bon podarunkowy oraz pamiątkowy dyplom.

Fot. użyczone (UG Walim/Dominik Piątek)

9 listopada 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica