Uczestnik Ligi Mistrzyń pokonany

Piłkarki AZS PWSZ bardzo dobrze spisują się w grach kontrolnych. W ostatnią sobotę zespół prowadzony przez Kamila Jasińskiego zwyciężył z mistrzem Słowacji i uczestnikiem Ligi Mistrzyń, Slovanem Liberec.

Wałbrzyszanki zagrały z rywalkami jak równy z równy. Ba, były momenty, że nasze panie zdecydowanie przeważały. Prowadzenie dla akademiczek w ostatniej minucie pierwszej połowy zdobyła Karolina Ostrowska. W drugiej połowie przez 20 min warunki gry dyktowały Słowaczki, jednak piłkarkom Slovana Bratysława nie udało się pokonać Jagody Sapor. AZS PWSZ w końcu przejął inicjatywę i przypieczętował zwycięstwo. Gola na 2:0 w 75 min zdobyła Monika Kędzierska i takim też wynikiem zakończyła się potyczka.

Już za tydzień w sobotę (16 lutego) wałbrzyszanki zmierzą się na wyjeździe z UKS SMS Łódź. Będzie to ćwierćfinał Pucharu Polski.

Slovan Bratysława – AZS PWSZ Wałbrzych 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Ostrowska (45), 0:2 Kędzierska (75)

AZS PWSZ: Sapor – Szewczuk, Mesjasz, Ostrowska, Kędzierska, Rozmus, Kuciewicz, Głąb, Rędzia, Pluta, Fabova oraz Dereń i Głowacka.