Kultura, Polecamy

Uczta dla uszu

Pierwszego dnia sierpnia ruszyła sprzedaż biletów na wyjątkowe wydarzenie Symphonic Sessions, czyli nową odsłonę repertuaru Zbigniewa Wodeckiego. To wykwintna uczta wokalno-symfoniczna, pełna emocji i niezapomnianych nut w wykonaniu Jacka Kotlarskiego, Agnieszki Damrych oraz The Film Harmony Orchestra pod dyrekcją Marcina Mirowskiego.

Jest to propozycja koncertowa przygotowana specjalnie dla fanów twórczości Zbigniewa Wodeckiego oraz wszystkich, którzy lubią symfoniczne brzmienie. W programie koncertu znajdują się utwory bliskie sercu każdego fana mistrza. Na scenie poczujemy siłę i energię 28-osobowej orkiestry i usłyszymy porywających wokalistów. Symfoniczne, nowe ujęcie piosenek przygotowane przez Marcina Mirowskiego zaspokoi każde muzyczne podniebienie.
Symphonic Sessions w Wałbrzychu / 15.09 / godz.20.15 / Filharmonia Sudecka. Bilety dostępne na eBilet.pl. Więcej o koncercie na www.symphonic.pl.
The Film Harmony Orchestra to orkiestra symfoniczna, którą powołał w 2007 roku Marcin Mirowski. Profesjonalna orkiestra symfoniczna składająca się z wybitnych instrumentalistów z całej Polski, których połączyła wspólna pasja. Wykonuje na co dzień muzykę związaną z produkcjami filmowymi, teatralnymi, nagrywa i koncertuje. Bogate doświadczenie pozwala na poruszanie się w zróżnicowanym stylistycznie repertuarze muzycznym. Ma na swoim koncie różnorodne realizacje, a także współpracę z polskimi i międzynarodowymi artystami wśród których byli m. in. Krystyna Prońko, Mieczysław Szcześniak, Zbigniew Wodecki, Mike Patton, Francesco Malapena.
Agnieszka Damrych (na zdjęciu) to laureatka wielu telewizyjnych programów muzycznych takich jak Must be The Music, X Factor i The Voice of Poland. Oprócz występów solowych gościnnie występuje z projektami kabaretowymi na scenach filharmonii w całej Polsce. Jej głos rozbrzmiewa również w reklamach telewizyjnych, a także w teatrach.
Jacek Kotlarski to absolwent Liceum Muzycznego im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu w klasie trąbki (rok 1989), następnie Studium Piosenkarskiego w Poznaniu (1992), aż w końcu Akademii Muzycznej im.I.J.Paderewskiego w Poznaniu na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie śpiewu (2017). Od roku 2000 związany z teatrem Muzycznym Roma w Warszawie; wokalista, trener muzyczny a także wykładowca „Stylistyki Musicalowej” na wydziale wokalno-aktorskim Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Wokalista sesyjny, nagrywający i współpracujący z takimi artystami jak: Irena Santor, Ewa Bem, Maryla Rodowicz, Ryszard Rynkowski, Andrzej Zaucha, Zbigniew Wodecki, etc. Wielokrotny uczestnik największych polskich festiwali muzyki rozrywkowej (Opole, Sopot, Top Trendy etc). Śpiewał w wielu programach telewizyjnych: m. in. Taniec z Gwiazdami, Jak Oni Śpiewają. Wiosną 2012 ukazał się jego pierwszy solowy, autorski album, który powstał w koprodukcji z pianistą, aranżerem i kompozytorem Krzysztofem Herdzinem, wydany przez Polskie Radio pt. „Nigdy nie jest za późno”.
Marcin Mirowski jest absolwentem wydziału Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykote-rapii, Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, w klasie kompozycji prof. Grażyny Pstrokońskiej – Nawratil. Autor muzyki do ponad 70 sztuk teatralnych zrealizowanych w teatrach w Polsce i za granicą. Laureat nagród kompozytorskich. W latach 2003-2006 był Kierownikiem Muzycznym Wrocławskiego Teatru Lalek. Jest pomysłodawcą i założycielem orkiestry symfonicznej The Film Harmony Orchestra.
Fot. użyczone (Filharmonia Sudecka/materiały prasowe)

22 sierpnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica