Aktualności, Polecamy

Udziały MZB na sprzedaż

Radni miejscy podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zbycie i określenie trybu zbycia, w tym procedury wyłonienia nabywcy, udziałów należących do gminy Wałbrzych w spółce Miejski Zarząd Budynków Sp. z o.o.

Rada miasta wyraziła zgodę na sprzedaż, nie więcej niż 4330 udziałów gminy Wałbrzych w spółce MZB, stanowiących 49,02 % kapitału zakładowego firmy. Nabywcą udziałów zostanie jeden podmiot wybrany w przetargu. Wartość jednego udziału spółki zawiera się w przedziale od 1 621,00 zł do 2 214,00 zł. Sprzedaż udziałów ma przynieść gminie Wałbrzych od 10 do nawet 12 mln zł.

W uzasadnieniu do uchwały czytamy m.in. „Wnioskodawca pragnie podkreślić, iż gmina Wałbrzych realizuje szereg inwestycji rewitalizacyjnych związanych z zaciągniętym kredytem w Europejskim Banku Inwestycyjnym, które miałyby częściowo zostać sfinansowane ze środków uzyskanych ze zbycia udziałów posiadanych w spółce”.

Zakup mniejszościowego pakietu udziałów MZB przez wybranego nabywcę nie powinien wpłynąć na stan finansowy spółki i jej pozycję na rynku lokalnym, a zbycie udziałów ma przyczynić się do uzyskania na tyle wysokiej kwoty, by możliwe stało się zaspokojenie zbiorowych potrzeb mieszkańców, w tym w szczególności na wykonanie inwestycji rewitalizacyjnych istotnych z punktu widzenia poprawy jakości życia lokalnej społeczności.

SCB

Fot. ilustracyjne

17 listopada 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica