Aktualności, Polecamy

Unijna delegacja w Wałbrzychu

Przez dwa dni, na zaproszenie prezydenta Wałbrzycha, z wizytą w Aglomeracji Wałbrzyskiej gościł przedstawiciel Komisji Europejskiej Christopher Todd. Jest to dyrektor wydziału ds. Polski w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej.

Pierwszego dnia wizyty unijni urzędnicy wraz z liderem Aglomeracji Wałbrzyskiej Romanem Szełemejem na czele odwiedziła powiat świdnicki, w którym sprawdzano postęp inwestycji prowadzonych przy wsparciu środków z Unii Europejskiej. Jednym z punktów programu była wizyta w przedszkolu i żłobku w Strzegomiu, które powstały dzięki ponad 10-milionowej dotacji z funduszy UE. Budynek zaprojektowano z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii, dzięki którym możliwe będzie zarabianie na sprzedaży energii elektrycznej do sieci. Pierwszy dzień delegacja zakończyła w wałbrzyskim zamku Książ, gdzie gościom z Brukseli zaprezentowano zarówno sam obiekt, który dzięki 17 mln zł unijnych pieniędzy zyskał m.in. przestrzeń kongresowo-biznesową jak i projekty realizowane przez gminę Wałbrzych ze środków RPO WD w latach 2007–2014.

Drugiego dnia Christopher Todd wziął udział w odbywającym się w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu Komitecie Monitorującym RPO Województwa Dolnośląskiego 2014–2020. Podczas spotkania rozmawiano o realizacji RPO w naszym regionie w tym również o inwestycjach powstających w ramach polityki spójności w ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej. Na koniec wałbrzyskiego spotkania dyrektor Christopher Todd przedstawił prezentację „Inwestycje w ramach polityki spójności w latach 2021–2027”.

Fot. użyczone (UM Wałbrzych)

 

 

15 marca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica