Uphill z finiszem na Rogowcu

Po raz czwarty na szczycie Rogowca zakończył się bieg organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy oraz gminę. Zawodnicy zmierzyli się z wymagającą trasą, jednak sportowa atmosfera i dobry humor nikogo nie opuszczał. Uphhill Rogowiec zgromadził na starcie 73 zawodników, którzy pokonali siedmiokilometrową trasę i 643 metry przewyższeń.

Bieg na szczyt z ruinami najwyżej położonego zamku w Polsce (870 m. n.p.m.) oferował wszystko, co biegacze górscy lubią najbardziej – długie i strome podbiegi oraz ostre zbiegi. Wytchnieniem i nagrodą w czasie drogi były niesamowite górskie panoramy.
Zwycięzcą IV biegu Uphill Rogowiec został Czech Andrzej Penc ze Starostina, który ukończył zawody z czasem 40:41.5. Drugi był Adam Bednarz ze Złoczewa z czasem 41:48.8. Trzecie miejsce wywalczył świdniczanin Patryk Bryłkowski z czasem 42:00.2. Wśród kobiet najszybciej dystans pokonała Ewa Błauciak z Tarnowa (ZGBF) z czasem 51:21.9. Drugą panią na mecie była Joanna Hoja z Wałbrzycha (Alpin Sport Team) z czasem 52:01.9. Trzecią pozycję zajęła Aleksandra Bocheńska z Wrocławia (Pro-Run Wrocław) z czasem 55:19.0. Najlepszą zawodniczką z Głuszycy została Sabina Jelewska, a najlepszym głuszyczaninem Mariusz Kostasz.
Po starcie dorosłych zawodników Fundacja Jawor i pracownicy Centrum Kultury w Głuszycy oraz wolontariusze przeprowadzili zawody biegowe. Dodatkowo uczennice Gimnazjum Publicznego w Głuszycy – Zuzia Bogdan, Ania Derdzikowska oraz Kamila Jasińska malowały buźki młodym biegaczom.
Warto wspomnieć, że imprezą towarzysząca Upillowi Rogowiec był Electro Bike Tour Głuszyca.