Na sygnale, Polecamy

Uratował człowiekowi życie i zapobiegł pożarowi

Dzięki szybkiej reakcji policjanta z Wałbrzycha udało się uratować 65-letniego mężczyznę. W zeszły czwartek wieczorem podczas obchodu swojego rejonu funkcjonariusz udał się na ul. Michałowskiego, do jednego z mieszkańców miasta. Szybko okazało się, że policjant przyszedł w odpowiednim momencie. Mężczyzna wołał o pomoc leżąc na podłodze w stanie upojenia alkoholowego, a z poduszki na łóżku wydobywał się dym z pozostawionego niedopałka papierosa.

Była godzina 18:00, kiedy dzielnicowy zapukał do drzwi mieszkania. Po chwili usłyszał nawoływanie mężczyzny. Wiedząc, że wałbrzyszanin może znajdować się w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia poprosił sąsiadkę, by umożliwiła mu wejście do jej mieszkania. Następnie z jednego balkonu przeskoczył na drugi i szybko zauważył, że z pomieszczenia, w którym jest mężczyzna, wydobywają się kłęby dymu. Na szczęście okno balkonowe było otwarte i funkcjonariusz wszedł do pokoju. Na łóżku leżała tląca się poduszka, a tuż obok na podłodze, 65-latek.
Dzielnicowy przewietrzył mieszkanie i udzielił poszkodowanemu pierwszej pomocy. Zdążył na czas, gdyż był z nim utrudniony kontakt. Mężczyzna miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu i nie wiedział co się stało, ani dlaczego leżał na podłodze. W związku z tym, iż istniało zagrożenie dla życia i zdrowia wałbrzyszanina, policjant podjął decyzję o umieszczeniu 65-latka w izbie zatrzymań do wytrzeźwienia. I tym razem policyjne działania zakończyły się uratowaniem ludzkiego życia. Dzięki dzielnicowemu nie doszło także do pożaru mieszkania.
Fot. użyczone (KMP Wałbrzych)

15 września 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica