Na sygnale, Polecamy

Usłyszał kilkanaście zarzutów

Kryminalni z Wałbrzycha ustalili sprawcę wielu włamań oraz kradzieży do domów jednorodzinnych oraz mieszkań na terenie Wałbrzycha oraz Szczawna-Zdroju. Okazał się nim 30-letni wałbrzyszanin. Mężczyzna został zatrzymany w zeszłym tygodniu przy ul. 1 Maja w Wałbrzychu.

Policjanci pod koniec października ustalili, kto jest sprawcą włamania do jednego z domów jednorodzinnych, które miało miejsce 23 września tego roku w Wałbrzychu. Przestępca po wypchnięciu drzwi balkonowych dostał się do wnętrza i ukradł portfel z gotówką oraz kartami płatniczymi powodując straty na kwotę tysiąca złotych.

Przeprowadzone działania operacyjne doprowadziły do zatrzymania 30-latka przy ul. 1 Maja w Wałbrzychu ostatniego dnia października. W toku czynności procesowych funkcjonariusze udowodnili wałbrzyszaninowi dokonanie 11 podobnych czynów w latach 2016-2018. Mężczyzna w tym okresie włamał się do kilku mieszkań, domków jednorodzinnych oraz altanek ogrodowych w Wałbrzychu i Szczawnie-Zdroju. Jego łupem padł sprzęt elektroniczny, elektronarzędzia, biżuteria, alkohol oraz inne wartościowe rzeczy. Straty, sumując wszystkie zdarzenia, wyniosły blisko 20 tys. zł.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Za kradzieże z włamaniami grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat. Prokuratura zastosowała wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Fot. użyczone (KMP Wałbrzych)

7 listopada 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica